Jak radzić sobie z małą ilością pamięci w iPhone  poradniki, polecane mało pamięci w iPhone, mało pamięci iPhone, mało miejsca w iPhone, jak zwiększyć miejsce w iPhone, Jak radzić sobie z małą ilością pamięci w iPhone, iPhone, co zrobić mało miejsca w iPhone, Apple  Obecnie wielu z Was pewnie używa iPhone`ów z 16GB pamięci. Często podyktowane jest to ceną urządzenia, w wyniku czego wybieracie tańsze rozwiązanie. W rezultacie macie zbyt mało miejsca na wasze dane, czyli muzykę filmy, gry, programy i wiele innych. iOS7 1300x700

Jak radzić sobie z małą ilością pamięci w iPhone

Obecnie wielu z Was pewnie używa iPhone`ów z 16GB pamięci. Często podyktowane jest to ceną urządzenia, w wyniku czego wybieracie tańsze rozwiązanie. W rezultacie macie zbyt mało miejsca na wasze dane, czyli muzykę filmy, gry, programy i wiele innych.

W tym momencie jesteście skazani na 16GB wolnego miejsca, które dla wielu nie są wystarczające. W momencie, gdy wykorzystacie tą pamięć nie możecie pobrać żadnych aplikacji, czy gier, nie wspominając o aktualizacji oprogramowania układowego. Co wtedy robicie?

Co zajmuje większość miejsca na urządzeniu?

16GB pamięci wbudowanej wydaje się odpowiednią ilością w momencie, gdy chcemy kupić iPhone’a. Tak wygląda to przynajmniej w sklepie internetowym lub stacjonarnym, gdy kupujemy smartfona. Co tak naprawdę zmniejsza pamięć naszego urządzenia?

System operacyjny: iOS potrafi zajmować od 2-3GB miejsca z puli 16GB dostępnych na urządzeniu.

Zdjęcia i materiały wideo: Nowsze modele słuchawek Apple wykonują zdjęcia o rozdzielczości 8MPx i panoramy o rozdzielczości 28MPx. Do tego dochodzą materiały wideo w 720 lub 1080p z 30 klatkami/s. Nie zapominajmy również o filmach w zwolnionym tempie. Godzina nagrania w Full HD potrafi zajmować nawet 10GB.

Filmy, zdjęcia i muzyka: Filmy pobrane za pośrednictwem iTunes mogą zajmować od 1-3GB (w niskiej rozdzielczości) lub od 3-6GB (wysoka rozdzielczość). Pojedyncze odcinki seriali, czy programów telewizyjnych zajmują dużo mniej miejsca. Najmniej zajmuje muzyka, ale wiadomo, że mamy więcej plików, niż zwykle.

Aplikacje i gry: Gry i aplikacje zajmują najwięcej miejsca. Gry, które dorównują jakością tym z konsol zajmują 1GB lub więcej. Aplikacje z filmami i zdjęciami są w stanie zajmować tyle samo miejsca.

Załączniki: Jeżeli otrzymujemy wiele wiadomości MMS/iMessage, czy e-maili ze zdjęciami lub plikami tekstowymi, mogą one zajmować wiele miejsca, o ile przechowywane będą bezpośrednio na iUrządzeniu.

Jak odzyskać większość z zajętego miejsca?

Niestety, nie można usunąć zwolnić miejsca poprzez usunięcie systemu operacyjnego. Resztę plików, o których wspominałem jesteście w stanie usunąć lub przechowywać je w innym miejscu. Możecie to zrobić na dwa sposoby:

PC: Podpinamy naszego iPhone’a do komputera lub Maca i wszystkie niepotrzebne nam pliki przechowujemy właśnie na nich, a nie na słuchawce Apple. Tyczy się to muzyki, filmów, zdjęć, podcastów i wielu innych. Jeżeli coś będzie potrzebne zawsze może podpiąć iPhone z powrotem i umieścić potrzebne nam pliki.

Chmura: Dropbox lub inne tego typu serwisy okażą się w tym momencie przydatne. Większość plików możemy umieścić w chmurze i mieć do nich szybki dostęp. Oczywiście wymagane jest tutaj połączenie z internetem, bez niego nic nie zrobimy.

Obydwie metody będą przydatne, jednakże wszystko zależy od Was, z której będziecie korzystać. Z jednej strony, korzystając z PC/Mac mamy wszystko w zaciszu domowym. Jeżeli skorzystamy z Chmury, będzie potrzebne połączenie internetowe, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obydwu sposobów naraz.

A Wy, jak sobie radzicie z małą ilością wolnego miejsca na waszych iPhone`ach?

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry