Jak robić zdjęcia portretowe iPhone’m? ciekawostki zdjecia portretowe iPhone, jak wykonac zdjecia portretowe iPhone, jak robic zdjecia portretowe, jak edytować zdjęcia portretowe, iphone zdjecia portretowe, iphone se zdjecia portretowe, iphone 8 zdjecie portretowe, iphone 8 plus zdjecia portretowe, iphone 7 plus zdjecia portretowe, iphone 12 zdjecia portretowe, iphone 12 pro zdjecia portretowe, iphone 12 pro max zdjecia portretowe, iphone 12 mini zdjecia portretowe, iphone 11 zdjęcia portretowe  W nowym filmie opublikowanym w serwisie YouTube, Apple wraz z fotografami Markiem Clennonem i Jemairą wyjaśniają, jak robić zdjęcia portretowe iPhone’m, aby uzyskać najbardziej efektowne ujęcia. portret

Jak robić zdjęcia portretowe iPhone’m?

W nowym filmie opublikowanym w serwisie YouTube, Apple wraz z fotografami Markiem Clennonem i Jemairą wyjaśniają, jak robić zdjęcia portretowe iPhone’m, aby uzyskać najbardziej efektowne ujęcia.

Na tym ponad pięco minutowym filmie, Mark Clennon, czyli znany nowojorski fotograf udziela użytkownikom iPhone wielu przydanych rad, które ułatwią robić zjęcia portretowe.

Jak robić zdjęcia portretowe iPhone

1. Przede wszystkim Clennon zachęca fotografów do robienia zdjęć z dużą ilością energii, tak aby modelka czuła się zrelaksowana i czerpała radość z procesu fotografowania.

“Lubię podkreślać cechy różnych póz, tak aby model czuł się komfortowo. Dzięki temu możemy uzyskać wysokiej jakości obraz na żywo” – mówi Clennon.

2. Mark aleca również fotografowanie z różnych odległości i pod różnymi kątami. Taka różnorodność daje to fotografowi większy wybór, a przy okazji może on znaleźć kąty czy ujęcia, o których istnieniu wcześniej nie miał pojęcia. Do wykonywania zdjęć najlepiej jest używać wszystkich trzech obiektywów iPhone’a.

Fotograf tłumaczy również, jak ważne jest powiększanie zdjęć, aby podkreślić najważniejsze szczegóły i wykadrować te zbędne. Poprzez wykadrowanie zdjęcia i skupienie się na jednym elemencie, można całkowicie zmienić postrzeganie zdjęcia.

I wreszcie trzecią i ostatnią wskazówką jest obróbka zdjęcia, która możemy wykonać używać domyślnej aplikacji aparatu w iPhonie.

Warto również wspomnieć o tym, że system iOS 15, którego premiera zbliża się wielkimi krokami nauczył się usuwać refleksy pojawiające się na zdjęciach.

iOS 15 usuwa refleksy na zdjęciach

Jak wiadomo, czasami na zdjęciach zrobionych iPhone’m podczas fotografowania w określonych warunkach pojawia się odblask. Wynika to ze specyfiki konstrukcji aparatu smartfona. Od iOS 15 beta 4, Apple tak “wyszkoliło” algorytmy, aby usunąć te odblaski podczas przetwarzania końcowego zdjęć.

Jak edytować zdjęcia portretowe

Kilka lat temu w sieci pojawiły się także różne filmy udostępnione przez Apple pokazujące jak edytować zdjęcia portretowe wykonane iPhone’m. Odszukaliśmy jeden z takich filmów i zamieszczamy go poniżej.

Dla przypomnienia dodamy, że tryb ten zadebiutował i pojawił się po raz pierwszy w iPhone 7 Plus i dostępny jest na następujących telefonach firmy Apple: iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone SE (2. generacji), iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 8 Plus i iPhone 7 Plus.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry