OneTech28.02.2021
Jak robić zdjęcia w trybie nocnym na dowolnym iPhone

Jedną z przydatnych funkcji aparatu w iOS jest tryb fotografowania nocnego, który pozwala uzyskać całkiem niezłe ujęcia w słabym świetle.

Niestety ta opcja jest dostępna tylko w smartfonach od iPhone 11 i iPhone 11 Pro wzwyż. A co ze starszymi modelami? Dziś pokażemy Wam prosty sposób na robienie zdjęć w trybie nocnym nawet na iPhone z 2015 roku.

Tryb nocny na starszym iPhone

Aby skorzystać z trybu nocnego na starszym iUrządzeniu wykonaj następujące czynności:

Aplikacja działa na wszystkich urządzeniach począwszy od iPhone’a 6s pierwszej generacji i iPhone’a SE. Program nie działa na iPad.

  • Uruchom aplikację i obejrzyj animację samouczka.
  • Zrób zdjęcie w ciemnym miejscu, korzystając ze standardowego lub zaawansowanego trybu fotografowania BlackSight.
  • Podczas fotografowania staraj się, aby smartfon był jak najbardziej nieruchomy, użyj statywu lub podstawy. Smartfon wykona kilka zdjęć z różnymi ustawieniami i połączy je, aby zwiększyć ogólny poziom oświetlenia.

Czas przetwarzania zdjęcia zależy bezpośrednio od modelu smartfona, im starszy gadżet, tym więcej czasu zajmie stworzenie nocnego zdjęcia. Poniżej małe porównanie. Jedno zdjęcie zostało wykonane przez aplikację, a drugie w tradycyjny sposób.

Należy także pamiętać o tym, ze w  ustawieniach aplikacji możesz zmienić rozdzielczość zdjęć, włączyć timer oraz wybrać format zapisu zdjęć: jpeg lub HEIC.

Niestety w darmowej wersji aplikacji znajduje się znak wodny. Aby go usunąć trzeba zapłacić 18,99 zł czyli nie aż tak wiele jak na możliwości, które oferuje nam aplikacja. Polecamy.

‎BlackSight: Night mode camera
‎BlackSight: Night mode camera
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl