Jak skonfigurować Face ID dla twarzy z maseczką - poradnik Apple poradniki, ciekawostki Jak skonfigurować Face ID dla twarzy z maseczką, iOS 15.4  Na kanale YouTube firmy Apple pojawił się nowy krótki wideo poradnik, który pokazuje jak poprawie skonfigurować Face ID dla twarzy z maseczką. faceid 1300x700

Jak skonfigurować Face ID dla twarzy z maseczką – poradnik Apple

Na kanale YouTube firmy Apple pojawił się nowy krótki wideo poradnik, który pokazuje jak poprawie skonfigurować Face ID dla twarzy z maseczką.

Począwszy od iOS 15.4, w sekcji ustawień identyfikatora twarzy i kodu dostępna jest nowa opcja o nazwie „Użyj identyfikatora twarzy podczas noszenia maski”. Według Apple, korzystając z nowej funkcji, czujnik najdokładniej rozpoznaje całą twarz. iPhone może używać Face ID do rozpoznawania unikalnych cech obszaru wokół oczu, aby zidentyfikować użytkownika w sytuacjach, gdy na twarzy jest maseczka.

Niestety nowa funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników iPhone’a 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13, 13 mini, 13 Pro i 13 Pro Max. Właściciele wcześniejszych modeli nadal będą musieli korzystać z odblokowania przy pomocy Apple Watch.

Jak korzystać z nowości? Zobacz najnowszy poradnik bezpośrednio od Apple.

Jeśli chodzi o iOS 15.4 to najnowszy system wprowadza także wiele innych zmian. Są to m.in. nowy głos Siribrak możliwości zapisywania hasła bez nazwy użytkownikakonieczność dodania kontaktu alarmowegomożliwość pobrania aktualizacji systemu przez sieć komórkową, dodano długooczekiwaną funkcję Universal Controlnowe emoji, a także możliwość dodania karty szczepień przeciwko COVID-19 do aplikacji Portfel.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
waze

Waze dodaje obsługę Apple Music

Waze dodało w swojej aplikacji obsługę Apple Music. Stało się tak ponieważ obie firmy nawiązały współpracę. Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z aplikacji.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry