Jak skonfigurować Face ID z maseczką na iPhone z iOS 15.4 poradniki, ciekawostki jak skonfiguwoac Face ID z maseczką, jak działa Używaj Face ID z maseczką, Face ID z maseczką  Jedną z głównych funkcji iOS 15.4, który jest obecnie w fazie beta testów, jest możliwość odblokowania iPhone'a z maską na twarzy. W tym wpisie powiemy Wam jak korzystać z nowości. maska

Jak skonfigurować Face ID z maseczką na iPhone z iOS 15.4

Jedną z głównych funkcji iOS 15.4, jest możliwość odblokowania iPhone’a z maską na twarzy. W tym wpisie powiemy Wam jak korzystać z nowości.

Począwszy od iOS 15.4, w sekcji ustawień identyfikatora twarzy i kodu dostępna jest nowa opcja o nazwie „Użyj identyfikatora twarzy podczas noszenia maski”. Według Apple, korzystając z nowej funkcji, czujnik najdokładniej rozpoznaje całą twarz. iPhone może używać Face ID do rozpoznawania unikalnych cech obszaru wokół oczu, aby zidentyfikować użytkownika w sytuacjach, gdy na twarzy jest maseczka.

Niestety nowa funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników iPhone’a 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13, 13 mini, 13 Pro i 13 Pro Max. Właściciele wcześniejszych modeli nadal będą musieli korzystać z odblokowania przy pomocy Apple Watch.

Jak odblokować iPhone’a z maską

Jak skonfigurować Face ID z maseczką na iPhone z iOS 15.4 poradniki, ciekawostki jak skonfiguwoac Face ID z maseczką, jak działa Używaj Face ID z maseczką, Face ID z maseczką  Jedną z głównych funkcji iOS 15.4, który jest obecnie w fazie beta testów, jest możliwość odblokowania iPhone'a z maską na twarzy. W tym wpisie powiemy Wam jak korzystać z nowości. faceid maska

  • Zainstaluj iOS 15.4 lub nowszy.
  • Otwórz Ustawienia i przejdź do Face ID i kodu dostępu.
  • Wprowadź hasło.
    Włącz przełącznik “Face ID z maseczką” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie – będziesz musiał dodatkowo zeskanować swoją twarz.

Warto również zauważyć, że nowa funkcja może działać także okularami przeciwsłonecznymi. Opcja ta jest dodatkowo dostępna w sekcji „Dodaj okulary”.

Najnowszy system wprowadza także wiele innych zmian. Są to m.in. nowy głos Siri, brak możliwości zapisywania hasła bez nazwy użytkownika, konieczność dodania kontaktu alarmowego, możliwość pobrania aktualizacji systemu przez sieć komórkową, dodano długooczekiwaną funkcję Universal Control, nowe emoji, a także możliwość dodania karty szczepień przeciwko COVID-19 do aplikacji Portfel.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry