ip14pro 2

Jak skonfigurować nowy iPhone i przenieść dane ze starego urządzenia?

Kupiłeś, dostałeś lub zamierzasz kupić iPhone’a? Oto kroki, które należy wykonać, aby go skonfigurować i przenieść dane ze starego urządzenia.

Po pierwszym włączeniu iPhone’a musisz postępować zgodnie z różnymi monitami na ekranie, aby zakończyć aktywację. Cały proces jest bardzo prosty i między innymi zostaniecie poproszeni o podanie lub zarejestrowanie Apple ID, co zajmie Wam zaledwie kilka minut.

Na tym etapie zostaniesz zapytany, czy chcesz odzyskać kopię zapasową z iTunes czy z iCloud.

Wybierz preferowaną opcję, jeśli chcesz odzyskać dane, lub wybierz Nowy iPhone, jeśli wolisz wykonać operację później lub jeśli chcesz skonfigurować urządzenie od podstaw. Procedura tworzenia kopii zapasowej może być również wykonana później z iTunes lub z iPhone’a za pośrednictwem kopii zapasowej iCloud. Jeśli pochodzisz z telefonu z Androidem, możesz wybrać pozycję Przenieś dane z Androida podczas aktywacji, a następnie postępować zgodnie z krokami na ekranie (Apple stworzyło obszerny przewodnik dotyczący przenoszenia wszystkich informacji z Androida na nowe iPhone’y).

Po zakończeniu konfiguracji iPhone będzie gotowy do użycia.

Jak przenieść dane ze starego iPhone’a

Jak skonfigurować nowy iPhone i przenieść dane ze starego urządzenia? poradniki, ciekawostki jak przeniesc dane ze starego iphone na nowy, jak przenieść dane z iPhone, jak aktywować iPhone  Kupiłeś, dostałeś lub zamierzasz kupić iPhone'a? Oto kroki, które należy wykonać, aby go skonfigurować i przenieść dane ze starego urządzenia. iPhone14 1 2

Dzięki funkcji szybki start możesz szybko skonfigurować nowe urządzenie z systemem iOS lub iPadOS, wykorzystując informacje z obecnego urządzenia. Upewnij się, że oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej, a następnie:

  • Włącz nowe urządzenie i zbliż je do starego iPhone’a.
  • Na tym ostatnim pojawi się ekran Start Now z opcją użycia Apple ID do skonfigurowania nowego urządzenia.
  • Dotknij przycisku Kontynuuj. Jeśli nie możesz ruszyć do przodu, upewnij się, że Bluetooth jest włączony.
  • Trzymaj starego iPhone’a zawieszonego nad nowym iPhone’em i wykadruj animację w wizjerze aparatu.
  • Po wyświetleniu monitu wprowadź kod z obecnego urządzenia na nowym urządzeniu.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować Face ID na iPhonie.
  • Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło Apple ID na nowym urządzeniu.
  • Stuknij Transfer z [urządzenia], aby rozpocząć przenoszenie danych ze starego urządzenia na iPhone’a. Na tym etapie można również wybrać, czy chcemy przenieść niektóre ustawienia, takie jak Apple Pay i Siri.

Kopia zapasowa

Jak skonfigurować nowy iPhone i przenieść dane ze starego urządzenia? poradniki, ciekawostki jak przeniesc dane ze starego iphone na nowy, jak przenieść dane z iPhone, jak aktywować iPhone  Kupiłeś, dostałeś lub zamierzasz kupić iPhone'a? Oto kroki, które należy wykonać, aby go skonfigurować i przenieść dane ze starego urządzenia. iCloud

Jak wspomniano wcześniej, możesz alternatywnie przywrócić własną kopię zapasową z iCloud lub iTunes.

iCloud ma opcję, która pozwala odzyskać taką kopię zapasową na nowym iPhonie, wybierając pozycję “Odzyskaj kopię zapasową z iCloud” w Ustawieniach urządzenia. iCloud tworzy kopie zapasowe urządzeń z systemem iOS automatycznie – o ile są one podłączone do zasilania i Wi-Fi. A dzięki iCloud łatwo przeniesiesz ustawienia, zdjęcia, aplikacje i dokumenty na nowe urządzenie.

Jednak bezpośrednio z iTunes (lub Findera na macOS Catalina i nowszych) podstawowy proces migracji danych między urządzeniami z iOS jest stosunkowo prosty, zwłaszcza jeśli wszystkie pliki multimedialne i aplikacje macie już zapisane w bibliotece iTunes.

Wystarczy podłączyć starego iPhone’a do komputera i rozpocząć tworzenie kopii zapasowej za pomocą iTunes lub Findera. Kopia zapasowa jest tworzona automatycznie za każdym razem, gdy iPhone jest podłączony do komputera PC lub Mac. Ta kopia zapasowa będzie zawierać wszystkie dane aplikacji i ustawienia urządzenia, listę aplikacji i wszystkie treści multimedialne przechowywane na iPhonie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top