Jak sprawdzić, czy urządzenie jest zainfekowanie programem szpiegującym Pegasus ciekawostki   W momencie wydania przez Apple iOS 9.3.5 myślałem, że chodzi im tylko o zablokowanie Jailbreak (który jeszcze się nie pojawił) wersji 9.3.4, ale okazało się, że chodzi o zabezpieczenie przed programem szpiegującym Pegasus. Cydia 1300x700

Jak sprawdzić, czy urządzenie jest zainfekowanie programem szpiegującym Pegasus

W momencie wydania przez Apple iOS 9.3.5 myślałem, że chodzi im tylko o zablokowanie Jailbreak (który jeszcze się nie pojawił) wersji 9.3.4, ale okazało się, że chodzi o zabezpieczenie przed programem szpiegującym Pegasus.

Dziś pokaże wam, jak sprawdzić, czy wasze urządzenie jest nim zainfekowane.

Najpierw musicie pobrać aplikację Lookout, a potem się w niej zarejestrować. Jednak zanim to zrobicie, musicie zapoznać się z krótką instrukcją użytkowania i dać aplikacji lub nie dostęp do kontaktów i wyświetlania powiadomień. Dopiero po rejestracji możecie przejść do głównego pulpitu aplikacji.

Gdy na sprzęcie bez Jailbreak przy ?Security? jest ?Secure? oznacza to, że nie macie zainfekowanego urządzenia. Jeśli pojawi się wtedy ?Warning? lub ?Caution?, musicie wejść głębiej w zakładkę Security i sprawdzić, co sprawia problem. Wtedy powinien pojawić się komunikat o tym, że na waszym urządzeniu jest Pegasus.

Jak sprawdzić, czy urządzenie jest zainfekowanie programem szpiegującym Pegasus ciekawostki   W momencie wydania przez Apple iOS 9.3.5 myślałem, że chodzi im tylko o zablokowanie Jailbreak (który jeszcze się nie pojawił) wersji 9.3.4, ale okazało się, że chodzi o zabezpieczenie przed programem szpiegującym Pegasus. 2

Na moim iPhonie 5S pojawił się jedynie komunikat ?Your iPhone has been Jailbroken?, więc nie muszę się obawiać o obecność Pegasusa. Jeżeli pojawi się komunikat ?Your iPhone has been compromised? to na pewno macie u siebie program szpiegujący.

Jak sprawdzić, czy urządzenie jest zainfekowanie programem szpiegującym Pegasus ciekawostki   W momencie wydania przez Apple iOS 9.3.5 myślałem, że chodzi im tylko o zablokowanie Jailbreak (który jeszcze się nie pojawił) wersji 9.3.4, ale okazało się, że chodzi o zabezpieczenie przed programem szpiegującym Pegasus. 1

To obecnie najprostsza metoda na sprawdzenie urządzenia mobilnego, ale pamiętajcie, że Lookout nie został zaprojektowany z myślą o znalezieniu tej luki i może ?wypluwać? komunikaty o innych problemach związanych z zabezpieczeniami.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top