ipad bateria

Jak sprawdzić stan baterii iPad i kiedy należy ją wymienić?

iPhone oraz MacBook sam informuje o konieczności wymiany baterii, na iPadzie nie można sprawdzić stanu baterii za systemu. Co zatem zrobić? Wyjaśniamy.

Aby sprawdzić stan baterii iPada można skorzystać z bezpłatnego narzędzia, takiego jak CoconutBattery 3 lub iMazing 2. Po zainstalowaniu jednej z tych aplikacji i podłączeniu iPada do komputera Mac (lub PC), można sprawdzić stan baterii i cykle ładowania.

Jak sprawdzić stan baterii iPada?

Jak sprawdzić stan baterii iPad i kiedy należy ją wymienić? poradniki, ciekawostki żywotność baterii, wymiana baterii, stan baterii, serwis, ładowanie, kiedy wymienić baterie ipada, jak sprawdzić kondycje baterii ipad, jak sprawdzić baterie ipad, iPad, iMazing, funkcje, cykle ładowania, CoconutBattery, bateria, Apple  iPhone oraz MacBook sam informuje o konieczności wymiany baterii, na iPadzie nie można sprawdzić stanu baterii za systemu. Co zatem zrobić? Wyjaśniamy. iPad 10 5

W CoconutBattery należy kliknąć „iOS Device” w prawym górnym rogu. W wyświetlonym oknie zobaczymy stan baterii iPada, liczbę cykli ładowania, pozostałą pojemność i więcej. Natomiast w iMazing 2 wystarczy kliknąć ikonę baterii w prawym dolnym rogu.

Kiedy należy wymienić baterię iPada?

Jak sprawdzić stan baterii iPad i kiedy należy ją wymienić? poradniki, ciekawostki żywotność baterii, wymiana baterii, stan baterii, serwis, ładowanie, kiedy wymienić baterie ipada, jak sprawdzić kondycje baterii ipad, jak sprawdzić baterie ipad, iPad, iMazing, funkcje, cykle ładowania, CoconutBattery, bateria, Apple  iPhone oraz MacBook sam informuje o konieczności wymiany baterii, na iPadzie nie można sprawdzić stanu baterii za systemu. Co zatem zrobić? Wyjaśniamy. iPad 11

Apple zaleca wymianę baterii, gdy jej pojemność spadnie poniżej 80%. Jednocześnie firma twierdzi, że baterie iPada zachowują do 80% swojej pierwotnej pojemności przy 1000 pełnych cyklach ładowania. Teoretycznie powinno to wystarczyć na ponad trzy lata użytkowania, ale w rzeczywistości urządzenie może wytrzymać znacznie dłużej, zanim pojemność baterii spadnie do wartości krytycznych.

Często ludzie jednak nie rozładowują swojego iPada do końca, a przez to bateria nie traci swojej pojemności tak szybko. Dlatego, jeśli tablet jest używany tylko do podstawowych czynności, takich jak surfowanie po internecie, oglądanie filmów czy granie w niewymagające gry, to warto go ładować co kilka dni lub nawet rzadziej. To pomoże w wydłużeniu życia baterii.

Co więcej, aby wydłużyć żywotność baterii, warto także wyłączyć niepotrzebne funkcje, takie jak Bluetooth, GPS czy Wi-Fi, gdy nie są one potrzebne. W ten sposób tablet będzie mniej obciążał baterię i zdoła dłużej działać na jednym ładowaniu.

Jak sprawdzić stan baterii iPad i kiedy należy ją wymienić? poradniki, ciekawostki żywotność baterii, wymiana baterii, stan baterii, serwis, ładowanie, kiedy wymienić baterie ipada, jak sprawdzić kondycje baterii ipad, jak sprawdzić baterie ipad, iPad, iMazing, funkcje, cykle ładowania, CoconutBattery, bateria, Apple  iPhone oraz MacBook sam informuje o konieczności wymiany baterii, na iPadzie nie można sprawdzić stanu baterii za systemu. Co zatem zrobić? Wyjaśniamy. serwis macbook

Jeśli już konieczna jest wymiana baterii, warto skorzystać z usług autoryzowanego serwisu Apple, gdzie specjaliści dokonają profesjonalnej wymiany baterii i zapewnią pełne bezpieczeństwo i zachowanie gwarancji urządzenia. Wymiana baterii w nieautoryzowanym serwisie może skutkować nieprzewidywalnymi skutkami, takimi jak uszkodzenie innych komponentów czy nawet trwałe uszkodzenie iPada.

Jak zatem widzicie sprawdzenie stanu baterii iPada nie jest wcale aż takie skomplikowane, a określenie momentu, kiedy należy ją wymienić, może być pomocne w utrzymaniu urządzenia w dobrym stanie technicznym przez długi czas. Opisywane przez nas powyżej narzędzia CoconutBattery 3 lub iMazing 2, które umożliwiają sprawdzenie stanu baterii są bezpłatne, więc może skorzystać z nich nie tylko użytkownik macOS ale również i Windows.

Jeśli chodzi o wymianę baterii iPad to jest ona zalecana, gdy pojemność baterii spadnie poniżej 80%, czyli podobnie jak w przypadku iPhone czy Mac. Warto pamiętać, że regularne ładowanie i wyłączanie niepotrzebnych funkcji może pomóc w wydłużeniu żywotności baterii. Jeśli jednak konieczna jest wymiana baterii, warto skorzystać z usług autoryzowanego serwisu Apple, aby uniknąć nieprzewidywalnych skutków i zachować gwarancję urządzenia.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top