widget

Jak sprawić, by widżety na żywo były jeszcze bardziej przydatne w iOS 16.2

Wraz z wydaniem iPhone 14 Pro firma Apple dodała „widżety na żywo” do  systemu iOS 16. Jest to nowy typ widżetu, który pozostaje aktywny przez cały czas i wyświetla aktualne informacje.

W iOS 16.2, którego premiera nastąpi prawdopodobnie dziś wieczorem, rozszerzono nieco funkcjonalność “żywych widżetów”. Dzięki nowej opcji mogą one stać się bardziej użyteczne, gdyż informacje będą aktualizowane jeszcze częściej niż dotychczas.

Jak sprawić, by widżety na żywo były jeszcze bardziej przydatne w iOS 16.2 poradniki, ciekawostki wydarzenia na zywo, iOS 16.2 Wraz z wydaniem iPhone 14 Pro firma Apple dodała „widżety na żywo” do  systemu iOS 16. Jest to nowy typ widżetu, który pozostaje aktywny przez cały czas i wyświetla aktualne informacje. nazywo 1

Aby umożliwić zwiększenie dokładności informacji wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz Ustawienia i znajdź aplikację, która obsługuje “widgety na żywo” (w naszym przypadku jest to aplikacja TV).
 • Stuknij w nią i znajdź linię “wydarzenia na żywo”
 • Włącz przełącznik (częstsze odświeżanie),  aby zezwolić na częstsze aktualizacje widgetu.

Zrobione! Dane w widżecie na żywo będą teraz znacznie dokładniejsze. Należy pamiętać, że po włączeniu tej funkcji akumulator będzie szybciej zużywał energię. Warto pamiętać, że widgety te są również dostępne dla starszych modelach iPhone’a na ekranie blokady.

Jeśli chodzi o nowości w iOS 16.2 w dużym skrócie to udostępnionym najprawdopodobniej dziś systemie znajdziemy m.in:

 • Protokół Matter do pracy z urządzeniami inteligentnego domu różnych producentów.
 • Możliwość wyłączenia tapet i powiadomień na Always-on Display.
 • Widżet pokazujący dane dotyczące snu na ekranie blokady.
 • Dwa widżety „Medycyna” na ekranie blokady.
 • Zmień sposób wyświetlania powiadomień w kurtynie „Centrum powiadomień”.
 • Poprawki opóźnień animacji dla iPhone’a 14 Pro.
 • Nowym rodzaj aktualizacji OTA “szybkie łatki iOS Security Response”, które są dystrybuowane oddzielnie od „numerowanych” wersji iOS.

Pełna i oficjalna lista zmian w systemie 16.2 dostępna jest tutaj. Dodaliśmy także poradnik pokazujący jak należy przygotować iPhone, iPad do dzisiejszej aktualizacji. Więcej na ten temat dowiedzie się klikając w ten link. Oczywiście, gdy tylko firma Apple wypuści nowy iOS, watchOS, tvOS, iPadOS raz macOS niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Bądźcie czujni dziś wieczorem!

A co Ty  sądzisz o powyższej zmianie? Korzystasz w ogóle z opcji widgetów na żywo? Czy Twoim zdaniem jest to zbędna rzecz, która niepotrzebnie w “ekspresowym” tempie rozładowuje baterię iPhone’a? Dajcie znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top