Jak sprzedać uszkodzonego iPada poradniki, polecane, ciekawostki uszkodzony iPad jak naprawić, uszkodzony iPad, sprzedaż iPada, Jak sprzedać uszkodzonego iPada, jak sprzedać rozwalonego iPada, jak sprzedać iPada  Podejrzewam, że nie raz komuś upadł iPad, w wyniku czego kupujemy kolejny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odzyskać mniejszą część gotówki, poprzez sprzedaż uszkodzonego egzemplarza. iPadAir2.onetech.pl  1300x700

Jak sprzedać uszkodzonego iPada

Podejrzewam, że nie raz komuś upadł iPad, w wyniku czego kupujemy kolejny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odzyskać mniejszą część gotówki, poprzez sprzedaż uszkodzonego egzemplarza.

Większość z was pewnie uważa, że iPad z popękanym panelem dotykowym lub uszkodzoną płytą główną jest bezużyteczny. Zazwyczaj szybko chcemy się pozbyć takiego sprzętu, ale można na nim co nieco zarobić, dzięki temu nie odczujemy zbytnio zakupu kolejnego, który go zastąpi. Możemy również podjąć próbę naprawy, o ile znamy się na rzeczy.

Nie będę was oszukiwał, na pewno nie dostaniecie za uszkodzony sprzęt, tyle co za sprawny, ale nawet mała kwota powinna was zadowolić. Nie ma znaczenia, czy iPad się nie włącza, ma popękany panel dotykowy lub niedziałający przycisk początek. Nadal możecie sprzedać go z minimalnym zyskiem, ile by to nie było.

Więc, jeżeli posiadacie iPada i leży w szufladzie nie używany, to nie znaczy, że nic na nim nie zarobicie. Poniżej zaprezentuje wam kroki, dzięki którym będziecie w stanie sprzedać uszkodzony sprzęt mobilny Apple.

Podjęcie próby naprawy

Prawdopodobnie większość z Was nie posiada wiedzy na temat naprawy iPada, ale możliwe, że niektóre problemy da się załatwić, gdy urządzenie jest jeszcze na gwarancji producenta. Wtedy naprawa będzie bez wątpienia darmowa. Odbije się to na wyższym zarobku ze sprzedaży.

iPad ma roczną gwarancję (AppleCare), jeżeli macie wykupione AppleCare+, to czas wydłuża się do dwóch lat. Zanim oddacie sprzęt do serwisu warto zapoznać się z informacją, do kiedy obowiązuje gwarancja. W tym przypadku nie będziecie musieli kupować kolejengo iPada, w końcu obecny zostanie naprawiony w ramach gwarancji producenta.

Jeżeli gwarancja już nie obowiązuje, możecie spróbować własnych sił, wszystkie potrzebne instrukcje znajdziecie na iFixit.com, dzięki nim wymienicie większość części, nawet jeżeli macie małe doświadczenie w tym temacie. Oczywiście, jeżeli nie czujecie się na siłach, możecie oddać sprzęt do serwisu.

Sprzedaż na Allegro lub OLX

Jeśli chcecie, aby spora grupa potencjalnych nabywców rzuciła okiem na wasz sprzęt, proponuję wystawić go na Allegro lub OLX.

Zależy wam na sprzedaży w waszym mieście? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wystawienie iPada na OLX, dodatkowo nie musimy uiszczać dodatkowych opłat za wystawienie aukcji,zdjęcia i za sprzedanie produktu. Nie polecam wysyłek za granicę, jeżeli nie ubezpieczyliście paczki, może zaginąć, a potencjalny nabywca może skłamać, że jej nie otrzymał.

Sprzedaż osobista również może okazać się problemem, choć wtedy oszczędzamy na przesyłce, a potencjalny nabywca może dokładnie sprawdzić sprzęt, którym jest zainteresowany. Dodatkowo gotówkę otrzymujemy od razu, bez opłacania dodatkowych opłat.

Allegro i OLX to nie jedyne formy wystawienia ogłoszenia, dotyczącego sprzedaży. Możecie spróbować na Facebooku, obecnie jest wiele grup zrzeszających fanów Apple i w ten sposób wystawiają ogłoszenia, dotyczące sprzedaży. Poza tym nie wiem, jak wygląda zainteresowanie uszkodzonym sprzętem Apple, ale prędzej, czy później chętny się znajdzie.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Zanim zdecydujecie się na sprzedaż uszkodzonego iPada, warto przywrócić ustawienia fabryczne, o ile nadal się uruchamia. Aby to zrobic, przechodzimy kolejno do Ustawienia -> Ogólne -> Wyzeruj -> Zawartość i Ustawienia. 
Potem pozostaje wpisać hasło, o ile takowe ustawiliśmy i stuknąć na Wymaż iPad, aby rozpocząć proces. Jeżeli wszystko poszło w dobrym kierunku, zostaniemy uraczeni ekranem konfiguracji początkowej. W tym momencie wasz uszkodzony iPad jest gotowy do sprzedaży, jedyne co wam pozostaje to wyłączenie go.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry