Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12 polecane, ciekawostki nowości w iOS 12, nowe gesty w iOS 12, nowe gesty na iPad w iOS 12, nowe gesty, iPad, iOS 12 i iPad, iOS 12, gesty, co nowego w iOS 12 na iPad  iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów. iPadPro

Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12

iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów.

Pojawiły się nowe gesty wywoływania Centrum Sterowania i uruchamiania wielozadaniowości, czyli przełączania się między aplikacjami.

Gesty wywoływania każdego z elementów oprogramowania przypomina te dostępne w iPhonie X, co z pewnością oznacza wykluczenie fizycznego przycisku początek w przyszłości. Być może nastąpi to w tym roku, ponieważ wiele się mówi o iPadzie podobnym do iPhone’a X, więc wtedy zamiast Touch ID powinno być Face ID.

Jeżeli macie iPhone’a X nowe gesty nie będą dla was przykrym zderzeniem z rzeczywistością, ale nie znający ich użytkownicy przywykną do nich po paru godzinach/dniach.

Dok: powrót do ekranu głównego i przełączanie się między aplikacjami

W iOS 11 powrót do ekranu głównego wiąże się z przyciśnięciem przycisku początek, co nadal jest obecne w testowej kompilacji iOS 12. Jednak można zrobić to za pomocą gestu przesunięcia palcem od dolnej części ekranu do góry. Jeśli w danym momencie używacie aplikacji, to przejście do ekranu głównego będzie bardzo szybkie.

Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12 polecane, ciekawostki nowości w iOS 12, nowe gesty w iOS 12, nowe gesty na iPad w iOS 12, nowe gesty, iPad, iOS 12 i iPad, iOS 12, gesty, co nowego w iOS 12 na iPad  iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów. ipadprodockios12inapp 800x557

Uruchomienie wielu aplikacji wiąże się z wykonaniem podobnego gestu, z tym że musimy jeszcze przytrzymać palec na ekranie przez dłuższą chwilę.

Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12 polecane, ciekawostki nowości w iOS 12, nowe gesty w iOS 12, nowe gesty na iPad w iOS 12, nowe gesty, iPad, iOS 12 i iPad, iOS 12, gesty, co nowego w iOS 12 na iPad  iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów. ipadproappswitcherios12 800x557

Jeżeli przesuniemy palcem po ekranie i przytrzymamy palec przez chwilę, to pojawi się menu wielozadaniowości i stamtąd będziemy mogli przełączać się między aplikacjami.

Wywołanie Centrum Sterowania

Centrum Sterowania od czasu wprowadzenia iOS 11 zostało połączone z menu wielozadaniowości, wystarczyło przesunąć palcem od dołu do góry na doku i mieliśmy szybki dostęp do przełączników i ostatnio uruchomionych aplikacji.

W iOS 12 gest wywołania Centrum Sterowania uległ zmianie, teraz wystarczy przesunąć palcem w dół po części ekranu, w której znajdują się informacje o aktywnym połączeniu WiFi/LTE i ikona baterii.

Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12 polecane, ciekawostki nowości w iOS 12, nowe gesty w iOS 12, nowe gesty na iPad w iOS 12, nowe gesty, iPad, iOS 12 i iPad, iOS 12, gesty, co nowego w iOS 12 na iPad  iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów. ipadprocontrolcenterios12 800x557

Reszta gestów na iPadzie nie uległa zmianie, więc wywołanie Centrum Powiadomień i widżetów działa tak samo. Zmiany zaszły jedynie w opisanych przeze mnie elementach systemu.

Nowa belka statusu

Zmienił się wygląd belki statusu iPada i teraz przypomina ten z iPhone’a X. Datę i aktualny czas znajdziemy po lewej, a po prawej stronie ulokowano informacje o połączeniu WiFi/LTE/Bluetooth i aktualny stan naładowania baterii razem z wyświetlaniem procentów, o ile mamy je włączone.

Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12 polecane, ciekawostki nowości w iOS 12, nowe gesty w iOS 12, nowe gesty na iPad w iOS 12, nowe gesty, iPad, iOS 12 i iPad, iOS 12, gesty, co nowego w iOS 12 na iPad  iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów. ipadmenubar 800x41

Środkowa część ekranu jest pozostawiona bez żadnych informacji, co teoretycznie wiąże się z przygotowaniem miejsca na wcięcie w ekranie. Od momentu aktualizacji iPada do iOS 12 mamy również wgląd w aktualną datę na belce statusu, a tego wcześniej nie było.

Wywołanie trybu gładzika

Podczas pisania klawiaturą ekranową możemy wywołać gładzik, wystarczy nacisnąć palcem spację i go przez chwilę przytrzymać w tym miejscu. Wtedy zdecydowanie łatwiej przemieszczać się w napisanym przez siebie tekście i poruszać kursorem.

Jak używać nowych gestów na iPadzie z iOS 12 polecane, ciekawostki nowości w iOS 12, nowe gesty w iOS 12, nowe gesty na iPad w iOS 12, nowe gesty, iPad, iOS 12 i iPad, iOS 12, gesty, co nowego w iOS 12 na iPad  iOS 11 wprowadził wiele zmian do interfejsu iPadów i zmienił styl użytkowania tych urządzeń dzięki nowemu dokowi, interfejsowi wielozadoniowości i przeciągnij i upuść. W testowej wersji iOS 12 widać, że Apple idzie o krok dalej i dodaje kolejne nowości dla swoich tabletów. ipadios12spacebartrackpad 800x288

Do tej pory ta funkcja była zarezerwowana dla iPhone’ów wykorzystujących 3D Touch, ale w momencie wejścia iOS 12 na wszystkie kompatybilne z nim urządzenia funkcja pojawi się również na sprzęcie bez wyświetlacza wyczuwającego nacisk.

Pamiętajcie, że w tej chwili iOS 12 jest w fazie beta testów, jeżeli go używacie i napotykacie błędy raportujcie jest w asystencie opinii (Feedback). Dzięki temu Apple naprawi większość z nich i będziemy mieli świetnie działające oprogramowanie. Używanie nieukończonego oprogramowania nie powinno wiązać się z chwaleniem nim przed znajomymi, narzekaniem na żywotność baterii i błędy, które z pewnością się ukażą podczas użytkowania.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top