tekst na zywo ios15

Jak włączyć i korzystać z funkcji „Tekst na żywo” w iOS 15

Koniec przepisywania adresów e-mail, czy numerów tel. Aktywuj Tekst na żywo w iOS 15 i niech iPhone robi to za Ciebie. Funkcja działa również w Polsce! Jak włączyć?

Jak czytamy na stronie Apple funkcja “tekst na żywo” w inteligentny sposób odblokowuje bogate i przydatne informacje na obrazach, dzięki czemu możesz nawiązać połączenie, wysłać wiadomość e-mail lub wyszukać wskazówki dojazdu, klikając podświetlony tekst na zdjęciu.

Jak włączyć funkcję Tekst na żywo w iOS 15

Włączenie funkcji jest banalnie proste. Aby skorzystać z nowości nie jest konieczna zmiana regiony czy języka. Funkcję włączamy w Ustawienia – Ogólne – Język i region (patrz niżej).

Jak włączyć i korzystać z funkcji „Tekst na żywo” w iOS 15 poradniki, ciekawostki tekst na zywo, skanowanie tekstu aparatem, jak uruchomic tekst na zywo w ios 15, jak dziala teskt na zywo w ios 15, jak dziala funkcja tekst na zywo, jak aktywowac tekst na zywo, iPhone, iOS 15, funkcja tekst na zywo, co to jest tekst na zywo  Koniec przepisywania adresów e-mail, czy numerów tel. Aktywuj Tekst na żywo w iOS 15 i niech iPhone robi to za Ciebie. Funkcja działa również w Polsce! Jak włączyć? tekst na zywo 1
Aktywacja opcji Tekst na żywo w iOS 15.

Gdy to zrobicie na ekranie Waszego telefonu po włączeniu aparatu i nakierowaniu go na tekst powinna pojawić się mała ikona (patrz niżej).

Jak włączyć i korzystać z funkcji „Tekst na żywo” w iOS 15 poradniki, ciekawostki tekst na zywo, skanowanie tekstu aparatem, jak uruchomic tekst na zywo w ios 15, jak dziala teskt na zywo w ios 15, jak dziala funkcja tekst na zywo, jak aktywowac tekst na zywo, iPhone, iOS 15, funkcja tekst na zywo, co to jest tekst na zywo  Koniec przepisywania adresów e-mail, czy numerów tel. Aktywuj Tekst na żywo w iOS 15 i niech iPhone robi to za Ciebie. Funkcja działa również w Polsce! Jak włączyć? Tekst na zywo 3

Po kliknięciu na nią tekst, który był zaznaczony w aplikacji Aparat żółtymi ramkami zostanie powiększony i będzie można go skopiować.

Jak włączyć i korzystać z funkcji „Tekst na żywo” w iOS 15 poradniki, ciekawostki tekst na zywo, skanowanie tekstu aparatem, jak uruchomic tekst na zywo w ios 15, jak dziala teskt na zywo w ios 15, jak dziala funkcja tekst na zywo, jak aktywowac tekst na zywo, iPhone, iOS 15, funkcja tekst na zywo, co to jest tekst na zywo  Koniec przepisywania adresów e-mail, czy numerów tel. Aktywuj Tekst na żywo w iOS 15 i niech iPhone robi to za Ciebie. Funkcja działa również w Polsce! Jak włączyć? Tekst na zywo 4

Podobne rozwiązanie znajduje się w aplikacji Wiadomości.

Aby szybko wysłać komuś numer telefonu, e-mail czy hasło do Wi-Fi wystarczy, że klikniecie na polu gdzie wpisujemy tekst, i z menu wybierzecie mały kwadracik znajdujący się po prawej stronie.

Jak włączyć i korzystać z funkcji „Tekst na żywo” w iOS 15 poradniki, ciekawostki tekst na zywo, skanowanie tekstu aparatem, jak uruchomic tekst na zywo w ios 15, jak dziala teskt na zywo w ios 15, jak dziala funkcja tekst na zywo, jak aktywowac tekst na zywo, iPhone, iOS 15, funkcja tekst na zywo, co to jest tekst na zywo  Koniec przepisywania adresów e-mail, czy numerów tel. Aktywuj Tekst na żywo w iOS 15 i niech iPhone robi to za Ciebie. Funkcja działa również w Polsce! Jak włączyć? Tekst na zywo 5

Następnie trzeba już tylko skierować aparat na odpowiedni tekst, a resztę już zrobi za nas iPhone, czyli zeskanuje tekst i umieści całość w polu wiadomości.

Jak włączyć i korzystać z funkcji „Tekst na żywo” w iOS 15 poradniki, ciekawostki tekst na zywo, skanowanie tekstu aparatem, jak uruchomic tekst na zywo w ios 15, jak dziala teskt na zywo w ios 15, jak dziala funkcja tekst na zywo, jak aktywowac tekst na zywo, iPhone, iOS 15, funkcja tekst na zywo, co to jest tekst na zywo  Koniec przepisywania adresów e-mail, czy numerów tel. Aktywuj Tekst na żywo w iOS 15 i niech iPhone robi to za Ciebie. Funkcja działa również w Polsce! Jak włączyć? Tekst na zywo 6

Przy tej opcji nie da się niestety wybrać części tekstu – tak jak w aplikacji Aparat. Tutaj skanowany jest cały wykryty i rozpoznany tekst.

Tekst na żywo w iOS 15 działa naprawdę dobrze

Jeśli chodzi o skanowanie i rozpoznawanie funkcja działa genialnie. Niestety związku z tym, że system wykrywania nie jest kompatybilny z językiem polskim mogą występować problemy przy kopiowaniu słów zawierających litery ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż. Ale nie musimy przecież skanować całych stron zawierających tekst prawda? Na pewno dużo prościej i łatwiej jest skierować aparat powiedzmy na wizytówkę, banner reklamowy czy nawet router zawierający hasło Wi-Fi  i skopiować go bezpośrednio z ekranu telefonu niż przepisywać całość ręcznie. Jak dla nas jest to jedna z fajniejszych funkcji dostępnych w najnowszym systemie Apple.

Niestety są pewne ograniczenia.  Funkcja Tekst na żywo dostępna jest na iPhonie z A12 Bionic i nowszym. Użytkownicy starszych smartfonów niestety nie będą mogli skorzystać z nowości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry