iphone mirroring

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce – instrukcja

iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac.

Jak już zapewne wiecie, Apple wprowadziło w iOS 18 i macOS 15 nową funkcję o nazwie iPhone Mirroring. Dzięki niej możesz kontrolować swojego iPhone’a bezpośrednio z ekranu Maca. To bardziej zaawansowane rozwiązanie niż standardowe odwzorowanie ekranu przez AirPlay. Pozwala na zarządzanie iPhone’em bez fizycznego dotykania go, co jest bardzo wygodne.

Poniżej zamieszczamy dokładną instrukcję, jak skonfigurować i jak korzystać z iPhone Mirroring i w Polsce. Nie robilibyśmy tego, ale OFICJALNE funkcja nie jest dostępna w EU (pojawi się dopiero w przyszłym roku), więc trzeba wykonać pewne czynności, aby ją uruchomić. Proces jest bardzo prosty i każdy sobie z tym poradzi!

Wymagania sprzętowe iPhone Mirroring

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce - instrukcja poradniki, ciekawostki, box Poradnik, nowa funkcja iPhone, macOS 15 funkcje, kontrolowanie iPhone'a z Maca, jak włączyć iPhone Mirroring w polsce, jak używać iPhone Mirroring, jak skonfigurować iPhone Mirroring, iPhone Mirroring w Polsce, iPhone Mirroring, iOS 18 nowości, Instrukcja, co to jest iPhone Mirroring, Apple nowości 2023, Apple iPhone Mirroring iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac. mirr 1

Aby korzystać z funkcji iPhone Mirroring, potrzebujesz:

 • iPhone’a z systemem iOS 18,
 • Maca z systemem macOS 15.

Funkcja działa na wszystkich Macach z procesorami Intel, które mają chip T2, a także na Macach z procesorami M1, M2 i M3. Oba urządzenia muszą być zalogowane na to samo Apple ID i znajdować się w pobliżu siebie. Nie muszą być połączone do tej samej sieci Wi-Fi, co jest dużym ułatwieniem.

Jak skonfigurować i uruchomić iPhone Mirroring w Polsce

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce - instrukcja poradniki, ciekawostki, box Poradnik, nowa funkcja iPhone, macOS 15 funkcje, kontrolowanie iPhone'a z Maca, jak włączyć iPhone Mirroring w polsce, jak używać iPhone Mirroring, jak skonfigurować iPhone Mirroring, iPhone Mirroring w Polsce, iPhone Mirroring, iOS 18 nowości, Instrukcja, co to jest iPhone Mirroring, Apple nowości 2023, Apple iPhone Mirroring iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac. mirrorin 1

Aby skonfigurować i uruchomić iPhone Mirroring, wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się na amerykańskie konto App Store: To jest właśnie ten “myk”, który pozwoli wam na korzystanie z funkcji w naszym kraju tak więc pierwszą rzeczą jest zalogowanie się  na amerykańskie konto App Store zarówno na iPhone, jak i na Macu. Nie trzeba zmieniać regionu w ustawieniach urządzeń.
 • Aktualizacja systemu: Kolejna rzecz to oczywiście upewnienie się, że masz zainstalowane najnowsze wersje systemów iOS 18 oraz macOS 15. Po zainstalowaniu aktualizacji w Docku macOS pojawi się nowa ikona „iPhone Mirroring”. Jeśli nie wyszukaj ją przez Spotlight.
 • Pierwsze uruchomienie: Kliknij ikonę „iPhone Mirroring” w Docku macOS. Następnie przejdź przez krótki samouczek i kliknij „Kontynuuj”.

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce - instrukcja poradniki, ciekawostki, box Poradnik, nowa funkcja iPhone, macOS 15 funkcje, kontrolowanie iPhone'a z Maca, jak włączyć iPhone Mirroring w polsce, jak używać iPhone Mirroring, jak skonfigurować iPhone Mirroring, iPhone Mirroring w Polsce, iPhone Mirroring, iOS 18 nowości, Instrukcja, co to jest iPhone Mirroring, Apple nowości 2023, Apple iPhone Mirroring iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac. mirroring 1

 • Odblokuj iPhone’a: System poprosi o odblokowanie iPhone’a. Zrób to, aby zakończyć konfigurację.

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce - instrukcja poradniki, ciekawostki, box Poradnik, nowa funkcja iPhone, macOS 15 funkcje, kontrolowanie iPhone'a z Maca, jak włączyć iPhone Mirroring w polsce, jak używać iPhone Mirroring, jak skonfigurować iPhone Mirroring, iPhone Mirroring w Polsce, iPhone Mirroring, iOS 18 nowości, Instrukcja, co to jest iPhone Mirroring, Apple nowości 2023, Apple iPhone Mirroring iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac. mirroring 5

Po wykonaniu tych kroków funkcja będzie gotowa do użycia.

Jak korzystać z iPhone Mirroring

Po uruchomieniu iPhone Mirroring na ekranie Maca pojawi się osobne okno aplikacji z zawartością iPhone’a. Sam smartfon będzie zablokowany, a jego ekran wyłączony.

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce - instrukcja poradniki, ciekawostki, box Poradnik, nowa funkcja iPhone, macOS 15 funkcje, kontrolowanie iPhone'a z Maca, jak włączyć iPhone Mirroring w polsce, jak używać iPhone Mirroring, jak skonfigurować iPhone Mirroring, iPhone Mirroring w Polsce, iPhone Mirroring, iOS 18 nowości, Instrukcja, co to jest iPhone Mirroring, Apple nowości 2023, Apple iPhone Mirroring iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac. mirroring 12

Gdy podniesiesz iPhone’a, zobaczysz odpowiednie powiadomienie, a odblokowanie urządzenia przerwie transmisję na Macu.

Jak włączyć i używać iPhone Mirroring w Polsce - instrukcja poradniki, ciekawostki, box Poradnik, nowa funkcja iPhone, macOS 15 funkcje, kontrolowanie iPhone'a z Maca, jak włączyć iPhone Mirroring w polsce, jak używać iPhone Mirroring, jak skonfigurować iPhone Mirroring, iPhone Mirroring w Polsce, iPhone Mirroring, iOS 18 nowości, Instrukcja, co to jest iPhone Mirroring, Apple nowości 2023, Apple iPhone Mirroring iPhone Mirroring w Polsce, czy to możliwe? Tak! Zobacz naszą instrukcję poradnik krok po kroku jak uruchomić i korzystać z nowości na Mac. mirroring 9

Możesz uruchamiać dowolne aplikacje, grać w gry, korzystać z usług bankowych – wszystko działa szybko i sprawnie. Powiadomienia przychodzące na iPhone’a będą również wyświetlane na komputerze Mac. Mały wskaźnik pod ikoną programu poinformuje Cię, że jest to wiadomość ze smartfona. Kliknięcie na baner powiadomienia otworzy odpowiednią aplikację w trybie iPhone Mirroring.

Sterowanie iPhone’m

Sterowanie iPhone’em odbywa się za pomocą myszy i gładzika. Gesty działają sprawnie, co ułatwia nawigację i przeglądanie ekranów. Aby powrócić do ekranu głównego, wystarczy kliknąć dolny pasek. W nagłówku okna programu znajdują się dwa przyciski – jeden umożliwia powrót do pulpitu, a drugi otwiera panel wielozadaniowości.

Więcej na temat funkcji dowiecie się z poniższego wideo, którego autorem jest 9to5mac.com.

Jak widźcie funkcja iPhone Mirroring jest szczególnie użyteczna dla osób, które spędzają dużo czasu przy komputerze. Pozwala ona na wykonywanie wielu czynności bez konieczności sięgania po iPhone’a. Możesz odbierać i odpowiadać na wiadomości, korzystać z aplikacji bankowych, sprawdzać saldo oraz wykonywać przelewy – wszystko to bez przerywania pracy na komputerze. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy pracujesz poza domem i potrzebujesz szybkiego dostępu do informacji z iPhone’a.

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 257

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top