pasek 2

Jak włączyć/wyłączyć przyciemnianie strony w Safari?

Przyciemnianie strony w Safari, pojawiło się w iOS 15 i iPadOS 15. Jest to jeden z tych kontrowersyjnych wyborów projektowych, który nie wszystkim się podoba.

Wiele osób uważa, że ​​lepiej nie zmieniać niczego w konstrukcji zakładek, niż podejmować takie kroki. I chociaż funkcja jest uważana za opcjonalną, niepodstawową, jest domyślnie włączona. Użytkownik może jednak podjąć pewne kroki, aby uniemożliwić Safari kolorowanie paska stanu iPhone’a kolorem tytułu bieżącej witryny. Pokażemy Ci jak.

Zabariwanie stron internetowych to nowa funkcja projektowania w przeglądarce Safari, którą firma Apple wprowadziło już w systemach iOS 15 i iPadOS 15. Ale nie wszyscy wiedzą co to takiego i jak wyłączyć funkcję.

Po włączeniu opcji pasek stanu Twojego iPhone’a lub iPada będzie zabarwiony zgodnie z dominującym kolorem w tytule aktualnie przeglądanej witryny. Spowoduje to wymazanie granicy między górną krawędzią przeglądarki Safari a paskiem stanu systemu. Zobacz jak to wygląda na poniższych dwóch screenach. Z lewej strony funkcja jest wyłączona, a z prawej funkcja włączona.

Jednak wielu osobom rozwiązanie to się nie podoba. Jeśli i Ty jesteś jedną z takich osób i twierdzisz, że strona internetowa nie powinna mieć nic wspólnego z jej kolorami to poniżej pokazaliśmy Ci jak wyłączyć opcję przyciemniania paska stanu.

Aby to zrobić wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie lub iPadzie.
  • Wybierz „Safari” z listy głównej.
  • Przesuń przełącznik obok opcji „Zabarwiaj witryny” do pozycji „WYŁ.”, aby wyłączyć tę funkcję.

Gotowe! Od teraz przełączanie kart Safari, czy przewijanie nie będą już wpływać na kolor paska stanu, tak jak miało to miejsce we wcześniejszych wersjach systemy iOS.

Kolejne poradniki i opis funki o których być może większość z Was nigdy nie wiedziała i w ogóle nie słyszała  już niebawem. Bądźcie czujni!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top