Krzysiek Borek09.12.2017
Jak wrócić do iOS 11.1.2 i przygotować się na Jailbreak

Podejrzewam, że wiecie o niedawnym odkryciu Iana Beera, które może się przerodzić w Jailbreak iOS 11.1.2.

Wiem też, że pewnie wielu zainteresowanych korzysta z 11.2, ale za chwilę pokaże wam jak wrócić do ostatniej, kompatybilnej wersji systemu z Jailbreak.

Exploit będzie działał z iOS 11.1.2, więc warto zastanowić się nad powrotem. Szczególnie teraz, gdy Apple zablokowało 11.1, więc blokada kolejnej wersji może mieć miejsce w każdej chwili. To nie jest zależne od użytkowników, a wyłącznie od producenta.

Powrót do iOS 11.1.2

  1. Upewniamy się, że iOS 11.1.2 dla naszego urządzenia jest weryfikowany na serwerach aktywacyjnych, Sprawdzicie to na stronie IPSW.me – ipsw.me
  2. Pobieramy iOS 11.1.2 dla naszego urządzenia mobilnego (Plik z aktualizacją zajmuje 2GB, więc miejcie to na uwadze podczas pobierania).
  3. Podpinamy sprzęt oryginalnym kablem Lightning do komputera.
  4. Włączamy iTunes i klikamy ma ikonę podłączonego urządzenia.
  5. Jeżeli aktualizujecie urządzenie ze starszej wersji, musicie kliknąć na Szukaj aktualizacji przytrzymując Option (Mac) lub Shift (Windows). W przypadku powrotu sytuacja wygląda podobnie, ale klikamy na Odtwórz.
  6. Pojawi się teraz okno, w którym należy wybrać plik z aktualizacją. Wskazujemy pobrany wcześniej plik z iOS 11.1.2.
  7. W następnym oknie klikamy na Aktualizuj lub Odtwórz i czekamy na zakończenie operacji.

To wszystko, po powrocie lub aktualizacji pozostanie wam cierpliwie czekać na Jailbreak. Musicie teraz unikać aktualizacji do 11.2, dlatego najlepiej zainstalować profil konfiguracyjny z Apple TV.

Pamiętajcie, że Jailbreak może się w tym roku nie ukazać, ale jesteście na niego przygotowani. Mam wrażenie, że może to nastąpić dopiero w przyszłym roku.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek