iPhone

Jak wybrać najbezpieczniejsze hasło do iPhone

W dzisiejszych czasach, bezpieczeństwo naszych danych jest bardzo ważne, szczególnie w kontekście smartfonów, które stały się naszymi wirtualnymi asystentami i skarbnicami wrażliwych informacji.

Hakerzy są coraz bardziej zaawansowani i wykorzystują różne metody, aby obejść zabezpieczenia naszych urządzeń. Na szczęście, właściciele iPhone’ów mogą spać spokojnie, ponieważ ich poufne informacje są chronione przez super niezawodną technologię szyfrowania typu end-to-end.

Jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa naszych urządzeń jest nasze hasło. Warto wiedzieć, że standardowy kod PIN składający się z czterech cyfr ma tylko 10 000 możliwych kombinacji, które nowoczesne oprogramowanie może łatwo odgadnąć. Dlatego najnowsze modele iPhone’a korzystają już z 6-cyfrowego kodu, co zwiększa liczbę możliwych kombinacji do 1 milionu. Niemniej jednak, hakerzy nadal będą w stanie złamać taki kod w krótkim czasie.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, warto ustawić hasło alfanumeryczne, czyli takie, które zawiera zarówno cyfry, litery, jak i symbole. Na przykład, 11-cyfrowe hasło mieszane może zostać złamane w ciągu 34 lat, podczas gdy dodanie jednego znaku do tej kombinacji zwiększa czas potrzebny do złamania hasła do 3000 lat. Z kolei 13-cyfrowe hasło alfanumeryczne jest niezwykle trudne do złamania, ponieważ hakerzy będą musieli “odgadnąć klucz” przez 200 000 lat.

Ustawienie hasła alfanumerycznego jest bardzo łatwe. Trzeba wykonać kilka bardzo prostych ruchów i gotowe. Wystarczy przejść do Ustawień swojego iPhone’a, wybrać opcję “Identyfikator twarzy i hasło”, a następnie kliknąć “Zmień hasło”. Wszystko zostało pokazane na poniższych screenach.

Teraz wystarczy już wprowadzić swój dotychczasowy kod, a następnie wybierz opcję “kod alfanumeryczny”. Następnie trzeba wpisać unikalną kombinację cyfr, liter i symboli, które będą stanowić Twoje nowe hasło. Gotowe!

Kolejne poradniki już niebawem. Zachęcamy również do zapoznania się innymi ciekawymi wpisami, które publikowaliśmy na naszej stronie kilka dni temu. Znajdziecie jest tradycyjnie poniżej. Gorąco polecamy i zachęcamy oczywiście do komentowania!

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top