Michał15.06.2017
Jak wyłączyć lub uruchomić ponownie iPhone’a, gdy mamy uszkodzony przycisk zasilania

Zastanawialiście się kiedyś jak uruchomić ponownie lub wyłączyć iPhone’a, gdy mamy uszkodzony przycisk Power, czyli przycisk zasilania? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej!

Sprawa jest dość prosta, tylko jest jedno ale. To ale to iOS 11. Aby możliwe było ponowne uruchomienie lub wyłączenie Waszego iPhone’a konieczna jest instalacja iOS 11 na tym urządzeniu.

Jeśli już to zrobicie, to musicie wykonac następujące czynności.

Wyłączenie iPhone’a

Udajecie się do Ustawienia – Ogólne i na dole strony jest dostępna opcja Wyłacz.

Klikacie na tym i przesuwacie suwak w prawo. To wszystko. Aby uruchomić urządzenie konieczne jest oczywiście podłączenie do zasilania.

Jak ponownie uruchomić iPhone’a

Tutaj musicie wykonać nieco więcej czynności. Pierwszą z nich jest udanie się do – Ustawienia – Ogólne – Dostępność – AssistiveTouch i tam kliknąć na polu Dostosuj menu główne.

Teraz już tylko wystarczy kliknąć na obojętnie której ikonie dostępnej u góry ekranu i zamienić ją na „Uruchom ponownie”. Ostatnia czynnością jest aktywacja AssistiveTouch i gotowe!

Aby ponowne uruchomienie było łatwiejsze powinniście jeszcze zrobić jedną czynność. Udać się do Ustawienia – Ogólne – Dostępność – Skrót funkcji dostępności i tak wybrać AssistiveTouch. Wybranie tej opcji spowoduje, że dostęp do przycisku ponownego uruchomienia będziecie mogli wywołać poprzez potrójne naciśniecie przycisku Home.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz