instagram 1

Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac

Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac? To pytanie pewnie zadaje sobie nie jeden z was. Oto nasz poradnik, instrukcja jak tego dokonać.

Instalacja Instagrama na komputerze Mac może być nieco inna niż na urządzeniach mobilnych, ale dzięki nowym funkcjom w przeglądarce Safari, możliwe jest korzystanie z tej popularnej platformy społecznościowej również na urządzeniach Apple.

Instagram, znany z udostępniania zdjęć i filmów, jest szeroko wykorzystywany przez różne grupy użytkowników. Podczas gdy posiadacze iPhone’ów i Androidów mogą bez problemu zainstalować Instagram jako aplikację mobilną, użytkownicy Mac mają do dyspozycji inne rozwiązania.

Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac poradniki, ciekawostki MacBook, Mac, Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac, Instagram, 2024  Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac? To pytanie pewnie zadaje sobie nie jeden z was. Oto nasz poradnik, instrukcja jak tego dokonać. sonoma

Aby używać Instagrama na Macu, można skorzystać z funkcji dostępnej w przeglądarce Safari, dostępnej w systemie macOS Sonoma 14 i nowszych. Dzięki temu, Instagram może być dodany do Docka, tak jak inne aplikacje, ułatwiając dostęp i korzystanie.

Oto krok po kroku, jak można dodać Instagram do Docka na komputerze Mac:

  • Rozpocznij od otwarcia przeglądarki Safari. Jest to niezbędne, ponieważ tylko ta przeglądarka oferuje wymaganą funkcjonalność.
  • Następnie, udaj się na stronę https://instagram.com. Po załadowaniu strony, dostosuj rozmiar okna przeglądarki według własnych preferencji. To pozwoli na wygodne korzystanie z aplikacji w przyszłości.
  •  Z menu przeglądarki wybierz opcję „Plik”, a potem „Dodaj do Docka”. To pozwoli na łatwy dostęp do Instagrama bezpośrednio z paska Dock.

Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac poradniki, ciekawostki MacBook, Mac, Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac, Instagram, 2024  Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac? To pytanie pewnie zadaje sobie nie jeden z was. Oto nasz poradnik, instrukcja jak tego dokonać. insta 1

  • Możesz również zmienić nazwę skrótu do aplikacji, aby lepiej odpowiadała Twoim preferencjom. Po zatwierdzeniu, Instagram pojawi się w Docku jako oddzielna aplikacja.

Po wykonaniu tych kroków, Instagram będzie dostępny jako oddzielna aplikacja internetowa, niezależna od przeglądarki Safari. Oznacza to, że możesz korzystać z Instagrama i równocześnie używać Safari do innych celów.

Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac poradniki, ciekawostki MacBook, Mac, Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac, Instagram, 2024  Jak zainstalować Instagram na komputerze Mac? To pytanie pewnie zadaje sobie nie jeden z was. Oto nasz poradnik, instrukcja jak tego dokonać. insta 2

Ta metoda oferuje wygodny i szybki dostęp do platformy bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Dodatkowo, warto wspomnieć o alternatywnej metodzie dostępnej dla posiadaczy Maców z procesorami Apple Silicon. Te urządzenia obsługują aplikacje przeznaczone dla iPhone’ów, co oznacza, że możesz zainstalować i korzystać z aplikacji Instagram tak, jak na urządzeniu mobilnym. Używając narzędzia takiego jak iMazing, można przenieść plik aplikacji Instagram (format IPA) z iPhone’a na Maca. Aplikacja będzie funkcjonować jak na macOS, ale z zachowaniem proporcji ekranu iPhone’a. Jednak ze względu na różnice w interfejsie i wygodzie użytkowania, preferowaną metodą jest korzystanie z Instagrama poprzez przeglądarkę Safari.

Jak widzicie chociaż nie istnieje oficjalna aplikacja Instagram dla systemu macOS, użytkownicy Mac mogą cieszyć się dostępem do tej platformy społecznościowej zarówno przez przeglądarkę Safari, jak i poprzez zainstalowanie aplikacji mobilnej na urządzeniach z procesorem Apple Silicon. Każda z tych metod ma swoje zalety i może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top