HomePod

Jak zaktualizować HomePoda, jeśli masz włączoną zaawansowaną ochronę danych iCloud

Firma Apple wydała nowy dokument wsparcia wyjaśniający, co zrobić, jeśli użytkownicy nie mogą zaktualizować HomePoda, gdy włączona jest zaawansowana ochrona danych iCloud.

Aby korzystać z zaawansowanej ochrony danych iCloud, o czym pisaliśmy już nieco wcześniej niej, wszystkie urządzenia zalogowane do Twojego Apple ID wymagają minimum systemu w wersji iOS 16.3. To samo tyczy się także głośnika HomePod, na których musi być zainstalowane oprogramowanie minimum w wersji HomePod 16.2.

Jednak, jak wyjaśnia Mark Gurman z Bloomberga, w aplikacji Home występuje błąd, który uniemożliwia aktualizację starszych wersji oprogramowania HomePods, jeśli włączone jest zaawansowana ochrona danych iCloud. Oznacza to, że każdy, kto kupi HomePoda z systemem operacyjnym starszym niż 16.2, nie będzie mógł go skonfigurować, ponieważ do tego wymagana jest najpierw aktualizacja głośnika.

Jak zaktualizować HomePoda, jeśli masz włączoną zaawansowaną ochronę danych iCloud poradniki, ciekawostki zaawansowana ochrona danych icloud, jak uaktualnić homepod  Firma Apple wydała nowy dokument wsparcia wyjaśniający, co zrobić, jeśli użytkownicy nie mogą zaktualizować HomePoda, gdy włączona jest zaawansowana ochrona danych iCloud. HomePod

Udostępniony dokument wsparcia Apple wyjaśnia, co należy zrobić w takim przypadku. Jeśli mamy HomePod mini, to użytkownicy takiego głośnika mogą podłączyć go do komputera Mac za pomocą kabla USB-C i zaktualizować go za pomocą Findera (lub iTunes na PC), wybierając HomePod na pasku bocznym Findera i klikając opcję Resetuj HomePods . Spowoduje to aktualizację głośnika do najnowszego oprogramowania, po czym będzie można go poprawnie skonfigurować.

Niestety jak zapewne już wiecie HomePod 2 (2023) nie ma portu USB-C, więc właściciele tych modeli będą musieli tymczasowo wyłączyć Ulepszone zabezpieczenia , aby zaktualizować oprogramowanie HomePod.

Apple wyjaśnia kroki, które należy wykonać:

  • Wyłączanie Zaawansowanej ochrony danych w ustawieniach iCloud na iPhonie, iPadzie lub Macu: Stuknij w Ustawieniach lub Ustawieniach systemu, a następnie stuknij w iCloud. Przewiń do Zaawansowanej ochrony danych i wyłącz Zaawansowaną ochronę danych.
  • Jeśli podczas poprzedniej próby konfiguracji HomePoda pojawił się komunikat o błędzie, może być konieczne zresetowanie HomePoda.
  • Zaktualizuj swój HomePod do najnowszego oprogramowania za pomocą aplikacji Home.
  • Włączanie zaawansowanej ochrony danych w ustawieniach iCloud na iPhonie, iPadzie lub Macu: Stuknij w Ustawieniach lub Ustawieniach systemu, a następnie stuknij w iCloud. Przewiń do Zaawansowanej ochrony danych i włącz Zaawansowaną ochronę danych .

Apple zaleca każdemu, kto tymczasowo wyłączy Ulepszoną ochronę danych, aby włączył ją ponownie natychmiast po aktualizacji oprogramowania HomePod.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top