ip14pro 2

Jak zaoszczędzić na sprzęcie Apple?

Firma Apple po raz kolejny podnosi ceny, ale nie powinno to dziwić  skoro żyjemy w czasach kryzysu i wszechobecnej inflacji.

Jak zatem w okresie malejącej siły złotówki, naszej rodzimej waluty zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas zakupu iPhone’a, iPada,iMaca, MacBooka czy innego sprzętu od Apple?

Jak zaoszczędzić na sprzęcie Apple? ciekawostki   Firma Apple po raz kolejny podnosi ceny, ale nie powinno to dziwić  skoro żyjemy w czasach kryzysu i wszechobecnej inflacji. Apple logo

Jak tanio kupić iPhone i kiedy są najlepsze przeceny?

Telefony Apple cieszą się niezwykłą popularności, a ze względu na wsparcie, system, i firmę ich ceny niezbyt często są obniżane. W większości sklepów takich jak x-kom, Media Markt, Neonet czy Media Expert promocje na iPhone są po prostu standardową ceną taką jak na oficjalnej stronie. Do tej pory zazwyczaj po roku ceny iPhonów nieznacznie się obniżały i po takim czasie warto było kupić nowy telefon. Jednak nie wiadomo jak będzie w aktualnej sytuacji. Ceny telefonów ze względu na słabiejącą złotówkę i jej stosunek do dolara mogą szybować w górę.

Chcąc kupić upragniony smartfon warto szukać okazji w różnych sklepach. Ze względu na ilość sklepów i ilość ofert jest to jednak bardzo żmudne zajęcie. Z pomocą w tym przypadku przychodzą portale z promocjami takie jak np. HotShops.pl – gdzie znajdziecie sporo tych rzeczywistych atrakcyjnych okazji wrzuconych i ocenionych przez użytkowników w tym m.in. promocje Apple.

Promocje Apple dla studentów

Firma Apple od dłuższego czasu ma w swojej ofercie promocje dla sektora edukacji – gdzie oferuje swoje sprzęty po nieco niższych cenach. Warunek jest jeden – trzeba być studentem, lub nauczycielem. W tym przypadku zniżka edukacyjna wynosi 6% i dotyczy tylko wybranych sprzętów w zakładce Oferty dla sektora edukacji na stronie Apple.

Jeśli więc spełniamy warunki i chcemy kupić sprzęt bezpośrednio ze strony producenta warto skorzystać z tej obniżki bo 6% przy większej kwocie, to już spora oszczędność.

Kiedy najlepiej kupić sprzęt Apple?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, jednak najlepszym miesiącem zakupowym jest listopad – ze względu na ilość promocji na MacBooki, iPhony czy iMac które pojawiają się właśnie w tym przedostatnim miesiącu w roku. Statystycznie właśnie wtedy pojawia się najwięcej promocji w wielu sklepach a więc jest spora szansa na to że akurat wtedy trafimy na promocję sprzętu od Apple którego akurat poszukujemy.

Listopad jest miesiącem stricte zakupowym dlatego że mamy w nim sporo zakupowych świąt, takich jak Dzień Singla, Black Friday czy Cyber Monday. Jest to świetna okazja na to żeby dość tanio kupić produkty które nas interesują. Dla przykładu w trakcie trwania zeszłorocznej akcji Black Week cena iPhona była o ponad 10% niższa niż normalnie. Możliwość trafienia na dobrą promocję koreluje również z wyprzedażami magazynów które mają miejsce w różnych polskich i zagranicznych sklepach.

Jaki iPhone warto wybać?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: to zależy. Od naszych preferencji, od naszego zapotrzebowania i przede wszystkim od naszego budżetu. Dla jednych iphone 14 będzie modelem który koniecznie chcą mieć, innym wystarczy starszy iphone 13. Jedni potrzebują wersji Pro innym wystarczy mniejszy iphone SE. Jeśli więc chodzi o wybór to jest to kwestia naprawdę indywidualna, ale nikt z nas nie lubi przepłacać.

Skoro można kupić taniej sprzęt Apple – to czemu by tego nie zrobić? Zwłaszcza, że zbliżają się wyprzedaże te listopadowe oraz grudniowe, przedświąteczne. Warto korzystać z promocji aby zaoszczędzić na sprzęcie giganta z Kalifornii bo często w przypadku całego ekosystemu Apple są to oszczędności na poziomie kilkuset zł. W ciągu roku okazji do zakupów jest oczywiście sporo począwszy od noworocznych obniżek cen, wiosennych czy letnich wyprzedaży, przez promocje na Black Friday, Cyber Monday a skończywszy na wyprzedażach świątecznych czy bożonarodzeniowych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top