OneTech29.06.2021
Jak zmieniła się systemowa aplikacja Pogoda w iOS 15

Na otwarciu WWDC więcej uwagi poświęcono aplikacji Pogoda niż np. tvOS. Jedna z systemowych aplikacji iOS przez całą minutę była w centrum uwagi wielomilionowej publiczności.

Co się zmieniło? O tym wszystkiego dowiecie się poniżej.

Nowa pogoda w iOS 15

W nowej wersji aplikacji Pogoda ekran zmienia się w zależności od warunków pogodowych w lokalizacji iPhone’a. Jeśli pada lub zacząć padać na ekranie pojawi się godzinowa prognoza opadów, wykres opadów na następną godzinę (niestety funkcja ta nie jest dostępna w Polsce). Podobnie aplikacja zareaguje na opady śniegu czy śniegu z deszczem (również niedostępne w Polsce). Jeśli nie ma opadów, na ekranie pojawi się 10-dniowa prognoza pogody i aktualne informacje o pogodzie.

Na szczególną uwagę zasługuje w nowej wersji apki animacja tła, która teraz ma tysiące wariantów, odzwierciedlających subtelne niuanse pogody. Animacje naprawdę stały się bardziej wyraziste.

Aplikacja oprócz zwykłych danych pokazuje również fazę księżyca, widoczność, ciśnienie oraz jakość (poziom zanieczyszczenia) powietrza. Zanieczyszczenie można zobaczyć także na mapie.

Apka ma jeszcze jedną zaletę. Jest bardziej praktyczna i przydatniejsza niż wiele innych. Odświeżona wersja aplikacji będzie wysyłać Ci powiadomienia o zbliżających się poważnych zmianach pogodowych. Deszcz, grad, opady śniegu lub huragan nie będą już dla nas zaskoczeniem.

Wiele z obecnej rewolucyjnej aktualizacji zapożyczono od firmy Dark Sky z siedzibą w Nowym Jorku. 31 marca ubiegłego roku firma stała się częścią Apple.

A Wam jak się podobają zmiany w wyglądzie? Koniecznie dajcie znam znać w komentarzach.

Nowości w iOS15 i iPadOS15 o których musisz wiedzieć

Zainstaluj najnowszy system już teraz

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl