Krzysiek Borek14.01.2018
Jak zrobić Jailbreak iOS 11 – 11.1.2 za pomocą aplikacji Electra

Autor Semi – Restore, coolstar wydał właśnie narzędzie Electra przeznaczone w głównej mierze programistom i autorom motywów dla iOS.

Electra korzysta z Substitute, czyli alternatywy dla Mobile Substrate, które nadal nie jest kompatybilne z iOS 11 i 64 – bitowymi układami scalonymi. Dzięki temu użytkownicy, programiści i autorzy motywów mogą instalować wtyczki lub aplikacje (tylko ręcznie).

Kompatybilne wersje iOS:

 • iOS 11, 11.0.1, 11.0.2, 11.0.3, 11.1, 11.1.1, 11.1.2.
 • narzędzie nie wspiera obecnie iOS 11.2 lub 11.2.1

Kompatybilne urządzenia:

 • iPhone X, 8 Plus, 8, 7 Plus, 7, 6s Plus, 6s, 6 Plus, 6, SE, 5s
 • iPad Pro 12,9 (2-gen), iPad Pro 12,9, iPad Pro 10,5, iPad Pro 9,7, iPad Air 2, Air, iPad 5-gen,
 • iPad mini 4,3,2
 • iPod Touch 6-gen

Ważne informacje:

 • Electra nie instaluje Cydii, więc instalacja wtyczek i aplikacji będzie utrudniona
 • Jailbreak nie jest stały tak samo, jak LiberiOS
 • Przed rozpoczęciem operacji zalecamy wykonanie kopii zapasowej
 • Pamiętajcie o naładowaniu baterii do przynajmniej 80%

Jailbreak:

 1. Pobieramy aplikację Electra i Cydia Impactor
 2. Podłączamy urządzenie do komputera i uruchamiamy Cydia Impactor. Przeciągamy i upuszczamy plik .IPA z aplikacją mobilną do okna programu. Podajemy swoje Apple ID (mail + hasło) i czekamy aż program zainstaluje aplikację na urządzeniu.
 3. Po instalacji aplikacji mobilnej możemy odłączyć urządzenie od komputera. Przechodzimy teraz kolejno do Ustawienia → Ogólne → Profile i urządzenia zarządzane. W tym miejscu aktywujemy profil wymagany do działania aplikacji mobilnej Electra.
 4. Uruchamiamy aplikację Electra i stukamy na przycisk Jailbreak. Czekamy do momentu, w którym operacja zostanie zakończona. Pojawi się komunikat o jej prawidłowym ukończeniu.

Czy muszę instalować aplikację ponownie?

Jeżeli korzystacie z własnego Apple ID, będziecie musieli instalować aplikację co tydzień. Nie będę wam pisał, jak to zrobić, ponieważ to część instrukcji dotyczącej Jailbreak. Pamiętajcie, że aplikacji mobilnej potrzebujecie tylko w momencie, gdy chcecie wykonać Jailbreak ponownie. Szczególnie po ponownym uruchomieniu urządzenia lub rozładowaniu baterii.

Jak działa niepełny Jailbreak?

Od dawna nie ma pełnego Jailbreaku, co oznacza, że po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z semi – untethered, co to dla was oznacza? Po ponownym uruchomieniu Cydia przestanie działać tak samo, jak wszystkie zainstalowane przez was wtyczki i aplikacje. Dopiero po wprowadzeniu urządzenia w tryb Jailbreak dostaniemy dostęp Cydii, wtyczek i aplikacji (ich włączania i używania).

Jak zainstalować aplikacje i wtyczki?

Musicie robić to ręcznie za pomocą paczek .deb i .theme. Pamiętajcie, że minie sporo czasu, zanim wtyczki zostaną zaktualizowane do nowszych wersji iOS.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS