Krzysiek Borek05.03.2017
Jak zrobić Jailbreak tvOS 10 – 10.1 używając LiberTV

Wczoraj w końcu pojawił się długo oczekiwany Jailbreak tvOS 10 – 10.1, ale autor pracuje również nad narzędziem wspierającym tvOS 9.1.

Dziś pokaże wam, jak zainstalować LiberTV na waszym Apple TV 4 gen i zrobić dzięki niemu Jailbreak oprogramowania układowego.

Zanim zaczniemy pamiętajcie, że LiberTV wspiera tvOS 10 – 10.1 i tylko Apple TV 4 gen. Ponadto musicie mieć dostęp do komputera z macOS/Linux/Windows, który posłuży wam do podpisania aplikacji potrzebnej do wykonania Jailbreak.

  1. Pobieramy Cydia Impactor dla swojego systemu operacyjnego i LiberTV
  2. Podpinamy Apple TV do komputera i uruchamiamy Cydia Impactor.
  3. Przenosimy i upuszczamy plik instalacyjny LiberTV do okna Cydia Impactor.
  4. Program poprosi nas o Apple ID i hasło, które są wysyłane do Apple, aby dostać certyfikat upoważniający nas do instalacji aplikacji spoza App Store.
  5. Aplikacja rozpocznie instalację LiberTV, a po jej zakończeniu możecie odpiąć Apple TV od komputera.
  6. Otwieramy LiberTV na ATV 4 gen i zaznaczamy Perform Kernel Patches, Remount Root Filesystem i Disable auto-updates after success. Potem pozostaje nacisnąć przycisk Do it!
  7. Operacja trwa parę minut, więc uzbrójcie się w cierpliwość. Jeżeli uda się za pierwszym razem, to pojawi się komunikat Success, Your TV has been liberated. Jeśli aplikacji nie uda się odblokować tvOS, musicie próbować aż do skutku.

To wszystko! Możecie się cieszyć z Jailbreak na Apple TV 4 gen.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek