iphone14

Jakie modele iPhone wybierają mężczyźni, a jakie kobiety?

Zastawialiście się kiedyś jakie modele iPhone wybierają mężczyźni, a jakie kobiety? Dziś za sprawą CIPR odpowiemy na to pytanie. Zobacz wyniki.

W oparciu o najnowsze badania Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) można zauważyć, że mężczyźni i kobiety mają nieco różne preferencje, jeśli chodzi o modele iPhone’a. Mężczyźni wykazują większą skłonność do zakupu modelu iPhone Pro, podczas gdy kobiety preferują standardowe modele. Niemniej jednak, obie płcie wykazują podobne preferencje, jeśli chodzi o iPhone’a SE.

Jakie modele iPhone wybierają mężczyźni, a jakie kobiety? ciekawostki jaki iPhone dla mężczyzny, jaki iPhone dla kobiety, iPhone mezczyzna, iPhone kobieta, iPhone  Zastawialiście się kiedyś jakie modele iPhone wybierają mężczyźni, a jakie kobiety? Dziś za sprawą CIPR odpowiemy na to pytanie. Zobacz wyniki. iPhoneSE3

Z danych CIRP wynika, że 12% kobiet zakupiło iPhone 14 lub iPhone 14 Plus, w porównaniu do 8% klientów męskich. Co ciekawe, w przypadku mężczyzn, którzy zakupili nowy iPhone w 2022 roku, aż 41% posiada model iPhone 13 Pro/Max lub iPhone 14 Pro/Max, w porównaniu do 33% kobiet.

W przypadku starszych modeli iPhone’ów preferencje płci są bardziej wyrównane, ponieważ 37% klientów męskich i żeńskich posiada model iPhone 12 lub 13, zarówno w wersji podstawowej, jak i mini, a 7% każdej płci posiada model iPhone SE.

Warto zauważyć, że CIRP nie zgłębia przyczyn takiej różnorodności w preferencjach. Firma nie podaje informacji na temat motywacji, które stoją za wyborem iPhone’a przez klientów, w tym kwestii takich jak ego, komfort techniczny, nawyki związane z robieniem selfie czy rozmiar dłoni, które mogą mieć wpływ na wybór konkretnego modelu. Wszystkie te kwestie pozostawia się dla czytelników jako elementy do spekulacji.

Wniosek z tych badań może być różny w zależności od kontekstu. Z jednej strony, wyniki badań pokazują, że obie płcie wykazują podobne preferencje, jeśli chodzi o modele iPhone’a SE. Z drugiej strony, różnice w wyborze modeli iPhone’a wśród mężczyzn i kobiet mogą być interesujące dla producentów telefonów, którzy chcą lepiej zrozumieć preferencje i zachowania klientów. Ostatecznie, wybór modelu iPhone’a jest kwestią indywidualną i zależy od różnych czynników, takich jak preferencje estetyczne, potrzeby użytkownika czy budżet.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tych badań? Co o tym myślicie? Zgadzacie się z nimi? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top