Japan Display będzie jedynym dostawcą wyświetlaczy LCD dla nowego iPhone'a ciekawostki LCD, iPhone X, ekran LCD, Apple  W tym roku powinien pojawić się nowy model iPhone'a wyposażony w wyświetlacz LCD. Jedynym dostawcą wyświetlacza może okazać się Japan Display, które robi wszystko, co w jego mocy, aby dojść do porozumienia z Apple w tej kwestii. iPhoneXPlus 1

Japan Display będzie jedynym dostawcą wyświetlaczy LCD dla nowego iPhone’a

W tym roku powinien pojawić się nowy model iPhone’a wyposażony w wyświetlacz LCD. Jedynym dostawcą wyświetlacza może okazać się Japan Display, które robi wszystko, co w jego mocy, aby dojść do porozumienia z Apple w tej kwestii.

W zeszłym roku Japończycy nie mieli lekko, a wszystko z powodu przejścia Amerykanów na wyświetlacze OLED. JD próbowało nawet swoich sił w produkcji ekranów OLED, ale gigant z Cupertino wolał sięgnąć po ekrany Samsunga. Na szczęście w tym roku powinno być lepiej, a Japoński dostawca powoli kompletuje najpotrzebniejsze zasoby do rozpoczęcia produkcji.

Ostatnie doniesienia wskazują na pojawienie się trzech modeli iPhone’a. Dwa mają otrzymać ekrany OLED, a trzeci LCD. Właśnie do niego Japan Display ma dostarczyć wyświetlacze i ten model ma być najtańszym z trójki, która powinna zostać zaprezentowana we wrześniu bieżącego roku.

Inwestycja w produkcję wyświetlaczy LCD może się odbić czkawką w momencie, gdy Apple całkowicie zrezygnuje z wyświetlaczy LCD. Wtedy Japończycy będą musieli szukać nowych partnerów biznesowych.

Expecting the U.S. tech company to keep shifting toward OLEDs, the supplier began exploring capital partnerships to obtain the massive funds necessary to invest in producing the advanced tech.

However, the iPhone X has proven a flop, and Apple appears to be sticking with LCDs for some models due out this fall, leaving Japan Display in need of working capital to secure inventory and production capacity to supply those screens.

Apple prawdopodobnie użyje wyświetlaczy typu Full Active, które są trochę podobne do OLEDów i są przede wszystkim tańsze w produkcji i późniejszej sprzedaży. Wyświetlacze Full Active charakteryzują węższe ramki i są na tyle giętkie, że można je zakrzywić wg własnych upodobań.

Każdy z tegorocznych iPhone’ów ma mieć wyświetlacz podobny do tego z iPhone’a X. Możemy, więc liczyć na trzy warianty z niemal bezramkowymi ekranami, co oznacza kolejne odejście od fizycznego przycisku początek z zespolonym czytnikiem linii papilarnych (Touch ID) na rzecz Face ID.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top