Japan Display ma problemy z produkcją wyświetlaczy OLED ciekawostki OLED, Japan Display, iphone xr, iPhone, Apple  Japan Display produkuje obecnie wyświetlacze LCD, ale firmie bardzo zależy na całkowitym przejściu na panele OLED. Problem w tym, że taka operacja może zająć im nawet dwa lata. iPhoneXS 7

Japan Display ma problemy z produkcją wyświetlaczy OLED

Japan Display produkuje obecnie wyświetlacze LCD, ale firmie bardzo zależy na całkowitym przejściu na panele OLED. Problem w tym, że taka operacja może zająć im nawet dwa lata.

Ekrany mają być produkowane w fabryce znajdującej się w Japonii, w prefekturze Ishikawa.

Rozpoczęcie linii produkcyjnej w Chinach może potrwać od 3 do 4 lat, w Hakusan byłoby szybciej, bo potrzebowalibyśmy maksymalnie 2,5 roku, aby rozpocząć produkcję ekranów OLED.

Nie możemy sobie pozwolić na tak długi czas, ponieważ nasz główny klient nie ma zamiaru tyle czekać.

Warto dodać, że nie ma 100% pewności co do tego, że Lee w swojej wypowiedzi mówi wyłącznie o Apple.

Japan Display ma problemy z produkcją wyświetlaczy OLED ciekawostki OLED, Japan Display, iphone xr, iPhone, Apple  Japan Display produkuje obecnie wyświetlacze LCD, ale firmie bardzo zależy na całkowitym przejściu na panele OLED. Problem w tym, że taka operacja może zająć im nawet dwa lata. iPhoneXr 1 650x350

W tej chwili Japan Display zajmuje się produkcją wyświetlaczy LCD dla iPhone’a XR. Obecnie to najlepiej sprzedający się model, ale nawet to nie uchroniło Japońskiego producenta od złych wyników finansowych.

Japończycy zanotowali straty wynoszące 786 milionów dolarów podczas Q2 bieżącego roku.

W przyszłym roku Apple ma całkowicie przejść na wyświetlacze OLED, więc JDI przestanie teoretycznie produkować dla nich ekrany. Właśnie dlatego Japońska firma stara się jak najszybciej wdrożyć produkcję OLED-ów.

Pierwszym sprawdzaniem będą ekrany OLED dla kolejnej generacji inteligentnego zegarka. Amerykanie zamówili je właśnie u Japończyków.

Jeżeli wszystko pójdzie jak trzeba, w przyszłości JDI będzie mogło liczyć na produkcję wyświetlaczy dla iPhone’ów. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej wejść w produkcję ekranów OLED.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry