Jeden z tegorocznych iPhone'ów nie otrzyma 3DTouch? ciekawostki   Nie ma dnia żebym nie używał 3D Touch w swoim iPhonie 7. Rozpoznawanie siły nacisku przez wyświetlacz ułatwi mi użytkowanie paru ulubionych aplikacji i ciężko mi się bez tego obyć. iPhoneX

Jeden z tegorocznych iPhone’ów nie otrzyma 3DTouch?

Nie ma dnia żebym nie używał 3D Touch w swoim iPhonie 7. Rozpoznawanie siły nacisku przez wyświetlacz ułatwi mi użytkowanie paru ulubionych aplikacji i ciężko mi się bez tego obyć.

Niemal każdy iPhone od 6s wzwyż to ma, ale tegoroczny model z wyświetlaczem LCD zostanie pozbawiony 3D Touch.

Jeden z tegorocznych iPhone'ów nie otrzyma 3DTouch? ciekawostki   Nie ma dnia żebym nie używał 3D Touch w swoim iPhonie 7. Rozpoznawanie siły nacisku przez wyświetlacz ułatwi mi użytkowanie paru ulubionych aplikacji i ciężko mi się bez tego obyć. iPhoneXPlus

Problem w tym, że tegoroczny model iPhone’a z ponad 6 – calowym wyświetlaczem nie będzie miał tej funkcji, a zamiast niej Apple ma zastosować lepsze szkło zabezpieczające ekran. Ponadto usunięcie rozpoznawania siły nacisku przez wyświetlacz pomoże w zmniejszeniu kosztów produkcji urządzenia. Podejrzewam, że to główny powód rezygnacji z tej funkcji, bo i tak jest przydatna.

W przyszłym roku Apple planuje wprowadzić technologię CGS do wyświetlaczy kolejnych iPhone’ów, a to może oznaczać całkowite usunięcie 3D Touch, nawet z modeli wyposażonych w wyświetlacze OLED. Nie wydaje mi się, żeby to nastąpiło, ponieważ rozpoznawanie siły nacisku jest idealnie wkomponowane w iOS i z każdym nowym iPhone’em działa lepiej.

W tym momencie 3D Touch jest bardzo grubym komponentem zawierającym 96 czujników, a nowy czujnik miałby zastąpić 3D Touch, które jest montowane pod wyświetlaczem, a nie na. Być może ma to związek z nowymi gestami, ale mam wrażenie, że na nie jeszcze za wcześnie.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top