ive

Jony Ive zakończył współpracę z Apple

Jony Ive, czyli były projektant Apple, zakończył współpracę z firmą założoną przez Steve’a Jobsa po 30 latach wspólnej pracy.

Ive opuścił Apple w 2019 roku, aby założyć firmę projektową LoveFrom, ale nadal pracował dla firmy jako konsultant, ale jak podaje New York Times współpraca między Apple i Ive dobiegła końca.

Latem 2019 r. Apple podpisało wieloletni kontrakt z Ive o wartości ponad 100 mln USD. Zgodnie z warunkami umowy głównym klientem LoveFrom był producent iPhone’a, ale umowa ograniczyła Ive do pracy nad projektami, które według kierownictwa Apple były konkurencyjny.

Jony Ive zakończył współpracę z Apple ciekawostki Jony Ive zakonczyl wspolprace z apple, Jony Ive  Jony Ive, czyli były projektant Apple, zakończył współpracę z firmą założoną przez Steve'a Jobsa po 30 latach wspólnej pracy. Ive

Strony zamierzały przedłużyć umowę, ale postanowiły z niej zrezygnować. Źródła w The New York Times mówią, że dyrektorzy Apple zastanawiali się, ile firma płaci Ive, a także byli rozczarowani, że ich projektanci opuszczają LoveFrom. Z kolei Ive wolał swobodę wyboru swoich klientów i odmówił dalszej współpracy z Apple.

Przypominamy, że Ive był odpowiedzialny za projektowanie głównych produktów Apple, w tym iPhone’a, Apple Watcha, komputerów Mac, a także sklepów detalicznych Apple i nie tylko. Podobno najnowsze produkty Ive to nowy iMac i Apple Car.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top