Krzysiek Borek31.12.2016
Juice – przywracamy wyświetlanie pozostałego czasu pracy na baterii w macOS

Osobiście nie korzystam z MacBooków, ale sądzę, że usunięcie wskaźnika pozostałego czasu pracy na baterii to niezbyt dobre posunięcie ze strony Apple.

Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to przywrócić, wszystko za sprawą aplikacji Juice.

Juice nie jest zamiennikiem dla oryginalnego rozwiązania, ponieważ kondycję baterii wyświetla w postaci emotki lub obrazu w formacie ASCII. Na szczęście aplikację można dostosować wedle własnych upodobań, a wtedy może wyświetlać cyfry ukazujące pozostałe procenty baterii lub czas do jej rozładowania. Można sobie nawet ustawić przypomnienie o ładowaniu w momencie osiągnięcia 10% do pełnego rozładowania.

As it turns out the IOKit framework provides a wealth of information and triggers about what’s going on with your computer. With this framework you can get power source information and generate callback when values of these sources change!

Going a step further, I wanted to define a format that would allow for people to create their own scales! Which you can now do, but it’s strings only for the time being.

Konfiguracja aplikacji może przysporzyć wam problemów, ponieważ musicie sami edytować jej plik .plist. Nie jest to trudne zadanie, ale pewnie większość z was jest przyzwyczajona do tego, że pobrana/zainstalowana aplikacja działa od razu i nie musicie jej dodatkowo konfigurować.

Na szczęście nawet podstawowa konfiguracja wam wystarczy, a resztę możecie zrobić później. Aplikację pobierzecie stąd.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek