Krzysiek Borek21.01.2015
Już niedługo rozpocznie się sprzedaż modularnego smartfona Project Ara

Ostatnio odbyła się kolejna konferencja Google ATAP, na której drugą iterację modularnego smartfona Project Ara o nazwie Spiral 2. Komponenty, które znajdą się we wnętrzu są już ukończone, jednakże oprogramowanie nadal nie jest gotowe.

Wszystko przedstawił pan Eremenko, pomimo jednego z problemów widać jasno w co celuje Google z modularnym urządzeniem. Dzięki temu każdy konsument będzie w stanie „stworzyć” urządzenie skrojone do własnych potrzeb, a nie potrzeb większości producentów.

SP

Referencyjna specyfikacja techniczna została zaktualizowana, na ten moment wreszcie Spiral 2 łączy się z siecią komórkową. Dodatkowymi elementami są wyświetlacz o rozdzielczości 720p, WiFi, Bluetooth, czujnik zbliżeniowy i oświetlenia. Zdjęcia wykonywać będziemy 5MPx matrycą, nie zabraknie również portu micro USB i wielu anten potrzebnych do działania smartfona w danej sieci komórkowej. Bateria,głośnik i procesor również będą dostępne. Jeżeli chodzi o serce Spiral 2 to mamy do wyboru Tegrę K1 i układ PXA1928 od Marvell.

Konferencja nie skupiła się wyłącznie na drugiej odsłonie modułowego sprzętu, ale podano również informacje o Spiral 3. Zmian będzie tyle samo, co w 2 – ej odsłonie lub więcej. Przede wszystkim wszelkie anteny odpowiadające za łączność znajdą się wewnątrz endoszkieletu. Kolejne zmiany mają objąć wygląd modułów i samego endoszkieletu, dodanie łączności 4G/LTE i rozpoczęcie sprzedaży pojedynczych modułów.

W 2 –, im kwartale, bieżącego roku pojawi się Spiral 3, a w tym samym momencie ruszy sprzedaż modułów i kolejna wersja MDK. Co ciekawe na początku tylko osoby żyjące w Portoryko będą mogły zakupić Spiral 3 oficjalnie. Później Project Ara pojawi się w krajach Unii Europejskiej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS