indie

Kiedy materializm staje się koszmarem: Dramatyczna opowieść z Indii

Zatrważające wydarzenia mają miejsce nie tylko w horrorach, ale również w prawdziwym świecie, jak pokazuje ta przygnębiająca historia z Indii.

Jaydev i Sathi Ghosh, małżeństwo z tego kraju, podjęło decyzję, która przechodzi najdziksze wyobrażenia. Swoje niemal roczne dziecko oddali obcym ludziom w zamian za pieniądze, które następnie zamierzali przeznaczyć na zakup iPhone’a.

Pożądanie luksusowych dóbr materialnych skłoniło ich do najbardziej szokującego z możliwych czynów – sprzedaży własnego potomstwa. Cicha tragedia rodzinna rozgrywała się niezauważona, aż w końcu sąsiedzi zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak. Ich zainteresowanie wzbudził brak widoczności ich młodego syna, który zniknął, zastąpiony przez błyszczący symbol statusu społecznego – nowego iPhone’a.

Kiedy materializm staje się koszmarem: Dramatyczna opowieść z Indii ciekawostki Zachód Bengalu, Wstrząsające, Wartości, tragedia, Szokujące, rodzice, Relacja, Prawa Dziecka, Ochrona Dzieci, Moralność, Materializm, luksus, iPhone, Indie, historia, Dramat  Zatrważające wydarzenia mają miejsce nie tylko w horrorach, ale również w prawdziwym świecie, jak pokazuje ta przygnębiająca historia z Indii. iPhone13Pro 10

Po zawiadomieniu odpowiednich służb, miejscowe władze rozpoczęły śledztwo. Podczas przesłuchania matka przyznała się do winy, natomiast ojciec zdołał uciec i obecnie jest poszukiwany przez władze w Zachodnim Bengalu, skąd pochodzi rodzina. Sathi Ghosh opowiedziała, że planowali nie tylko nabyć upragniony telefon, ale także wykorzystać resztę pieniędzy na objazdowe wakacje po kraju, dokumentując swoje podróże na Instagramie.

Najbardziej zatrważający jest fakt, że nie zatrzymali się na sprzedaży syna. Ojciec próbował również sprzedać swoją siedmioletnią córkę, choć nie jest jasne, czy planował zainwestować potencjalne zyski w kolejne sprzęty elektroniczne czy też na inne cele. Świadkowie z ich społeczności zgłosili również tę próbę sprzedaży, którą rodzice wyjawili im jeszcze przed jej finalizacją.

Szczęśliwie, ta mroczna historia ma choć trochę pozytywne zakończenie. Dzięki interwencji policji, udało się odnaleźć i uratować maleństwo, które trafiło w ręce niewłaściwej osoby. Tragiczne jednak jest to, że zdarzenia te musiały w ogóle mieć miejsce.

Ta historia służy jako brutalne przypomnienie o skrajnym materializmie, który niektórych skłania do najbardziej drastycznych czynów. Nie ma nic złego w dążeniu do poprawy swojego standardu życia, ale sprzedaż własnego dziecka w tym celu jest absolutnie nie do zaakceptowania i stanowi poważne naruszenie praw człowieka, a przede wszystkim praw dziecka.

Niezwykle istotne jest, aby społeczności były czujne i zgłaszały podobne sytuacje odpowiednim służbom, co w tym przypadku pozwoliło na uratowanie dziecka. Ta historia jest równocześnie przerażająca i pouczająca, przypominając nam o wartościach, które powinny być nadrzędne wobec wszelkich dóbr materialnych.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 177

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top