wiadomosci 1

Kolejne nowości w iOS 18: Ulepszone Centrum Sterowania i efekty tekstowe

Apple planuje wprowadzenie kilku nowych funkcji do aplikacji Wiadomości w systemie iOS 18, który zbliża się wielkimi krokami.

Zmiany mają na celu poprawę doświadczeń użytkowników oraz zwiększenie funkcjonalności aplikacji. Nowe możliwości obejmują efekty tekstowe, wsparcie dla protokołu RCS oraz narzędzie do autouzupełniania oparte na sztucznej inteligencji.

Kolejne nowości w iOS 18: Ulepszone Centrum Sterowania i efekty tekstowe ciekawostki nowości w aplikacji wiadomości w iOS 18, nowe efekty w iOS 18, iOS 18, Apple, aktualizacja iOS 18  Apple planuje wprowadzenie kilku nowych funkcji do aplikacji Wiadomości w systemie iOS 18, który zbliża się wielkimi krokami. wiadomo 1

Jedną z głównych nowości, które Apple zamierza wprowadzić, są efekty tekstowe. Aktualnie użytkownicy Wiadomości mogą korzystać z efektów bąbelków oraz pełnoekranowych efektów, takich jak “niewidoczny atrament” czy “konfetti”. Nowa funkcja pozwoli na animowanie poszczególnych słów w wiadomościach, co doda rozmowom atrakcyjności i pozwoli na wyrażenie emocji w bardziej kreatywny sposób. Możliwe, że efekty tekstowe będą działać także z wiadomościami wysyłanymi za pomocą standardu RCS na urządzeniach z Androidem.

Wsparcie dla RCS (Rich Communication Services) to kolejna ważna aktualizacja w iOS 18. RCS oferuje lepszą jakość przesyłania wiadomości w porównaniu do tradycyjnych SMS-ów. Użytkownicy będą mogli przesyłać zdjęcia i filmy w wyższej rozdzielczości, wysyłać wiadomości audio, korzystać z wskaźników pisania, otrzymywać potwierdzenia przeczytania oraz wysyłać wiadomości przez Wi-Fi. RCS zapewnia również lepszą funkcjonalność czatów grupowych, co poprawi komunikację między użytkownikami iPhone’ów a urządzeniami z Androidem.

Kolejną nowością jest narzędzie do autouzupełniania oparte na sztucznej inteligencji. Ma ono ułatwić i przyspieszyć pisanie wiadomości, proponując odpowiednie słowa i frazy w czasie rzeczywistym. Sztuczna inteligencja będzie analizować kontekst rozmowy, co pozwoli na bardziej trafne sugestie. To narzędzie może być szczególnie przydatne podczas pisania dłuższych wiadomości lub gdy mamy mało czasu.

Wielu użytkowników ma nadzieję, że Apple wprowadzi także opcje formatowania tekstu, takie jak pogrubienie, kursywa i podkreślenie, które będą dostępne wraz z nowymi efektami tekstowymi. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, takie funkcje z pewnością spotkałyby się z entuzjazmem użytkowników.

Prezentacja iOS 18 jest zaplanowana na 10 czerwca podczas konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference). Po prezentacji pierwsza wersja beta systemu ma być udostępniona członkom programu Apple Developer Program, a publiczna wersja beta powinna pojawić się we wrześniu. Finalna aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich kompatybilnych urządzeń we wrześniu.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top