OneTech22.08.2019
Koniec słodkiej ery. Google zmienia schemat nazewnictwa Androida

Google niedawno wydało ostateczną wersję beta Androida 10 Q. Finalna wersja ma pojawić się już wkrótce. Przez długi czas wszyscy zastanawiali się, jakie słodkie imię kryje się pod literą Q, ale Google nieoczekiwanie ogłosiło, że postanawia zmienić schemat nazewnictwa Androida.

Tradycja nazywania wersji Androida niektórymi słodyczami rozpoczęła się 10 lat temu, kiedy wypuszczono Androida 1.6 Cupcake. Następnie dodano 1.6 Donut, 2.0 Eclair, 2.2 Froyo, 2.3 Gingerbread, 3.0 Honeycomb, 4.0 Ice Cream Sandwich, 4.1 Jelly Bean, 4.4 KitKat, 5.0 Lollipop, 6.0 Marshmallow, 7.0 Nougat, 8.0 Oreo i 9 Pie.

Google powiedział, że podczas wyboru „deseru” na literę Q postanowili odejść od dotychczasowego schematu i nazwać system po prostu Android 10.

Jednym z głównych powodów, dla których producent Androida zdecydował się odejść od tradycji, było to, że dawne nazwy słodyczy nie były rozumiane w różnych regionach świata. Zatem od teraz wszystkie przyszłe wersje będą po prostu Androidem z nowym numerem.

Czcionka nazwy systemu operacyjnego i jego wersji, również się zmieniła. Zielony był słabo rozpoznawany przez osoby z wadami wzroku, więc firma postanowiła zastąpić je białymi literami na czarnym tle i odwrotnie.

W przypadku robota zastosowano nowy odcień zieleni, a także postanowiono, że widoczna będzie tylko jego głowa, która pojawi się obok lub nad nazwą systemu operacyjnego.

Jak Wam się podoba ta zmiana?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl