Netflix

Koniec udostępniania konta Netflix. Trzymaj się tych zasad, albo zostaniesz zablokowany

Netflix oficjalnie ogłosił światu, że rozpoczyna walkę z dzieleniem kont. I tak się właśnie stało. Zobacz za co serwis może zablokować Twoje konto!

Netflix to jeden z największych serwisów streamingowych na świecie, który zrewolucjonizował sposób, w jaki ludzie oglądają filmy i seriale. Od swojego powstania w 1997 roku, Netflix stał się synonimem jakościowych produkcji i niezrównanej wygody oglądania treści w dowolnym miejscu i czasie. Wprowadzając innowacyjne funkcje, takie jak personalizacja propozycji dla każdego użytkownika i produkcje oryginalne, Netflix stał się kultową marką i jednym z najważniejszych graczy w branży rozrywki.

W nowej sekcji FAQ na swojej stronie internetowej Netflix wyjaśnia, że ​​osoby mieszkające w innym domu „będą musiały użyć swojego konta”, aby uzyskać dostęp do platformy streamingowej. Według strony internetowej, urządzenia wykryte w innych lokalizacjach mogą mieć zablokowany dostęp do Netflixa.

Ale dla tych, którzy zastanawiają się, w jaki sposób Netflix ograniczy udostępnianie hasła do konta, oto wszystkie szczegóły. Platforma wykorzysta informacje, takie jak Twój adres IP, identyfikator urządzenia i aktywność na koncie, aby ustalić, czy urządzenie połączone z Twoim kontem jest połączone z Twoją podstawową lokalizacją.

Jeśli urządzenie połączone z Twoim kontem znajduje się w innej lokalizacji, Netflix poprosi o tymczasowy kod, który umożliwi dostęp do tej lokalizacji przez siedem kolejnych dni. Firma wyjaśnia, że ​​ci, którzy podróżują ze swoim głównym urządzeniem, nie będą mieli problemu z korzystaniem z Netflix w innych lokalizacjach. Aby jednak zapewnić nieprzerwany dostęp do serwisu Netflix, musisz łączyć się z Wi-Fi ze swojej głównej lokalizacji co najmniej raz na 31 dni.

Poniżej więcej szczegółów na ten temat.

Koniec udostępniania konta Netflix. Trzymaj się tych zasad, albo zostaniesz zablokowany ciekawostki za co Netflix blokuje konto, współdzielenie konta netflix, udostępniania konta Netflix innym  Netflix oficjalnie ogłosił światu, że rozpoczyna walkę z dzieleniem kont. I tak się właśnie stało. Zobacz za co serwis może zablokować Twoje konto! netflix1

01. Współdzielenie konta Netflix z osobą, która nie mieszka w tym samym gospodarstwie domowym

Osoby, które nie mieszkają w Twoim gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix.

Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, serwis może poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix. W ten sposób firma potwierdza, że na tym urządzeniu można korzystać z konta.

Netflix nie obciąży Cię automatycznie opłatą, jeśli współdzielisz konto z osobą, która z Tobą nie mieszka.

02. Weryfikacja urządzenia

Jeśli ktoś zaloguje się do Twojego konta z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego Netflix lub jeśli dostęp do konta będzie uzyskiwany w sposób ciągły z lokalizacji spoza Twojego gospodarstwa domowego, serwis może poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z Netflix. W ten sposób firma chce potwierdzić, że urządzenia korzystające z konta ma prawo to robić.

Aby zweryfikować urządzenie:

  • Netflix wysyła link na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem głównego właściciela konta.
  • Link otwiera stronę, na której znajduje się 4-cyfrowy kod weryfikacyjny
  • Kod należy wprowadzić, na którym pojawiła się prośba, w ciągu 15 minut.
  • Po udanej weryfikacji na urządzeniu będzie można korzystać z serwisu Netflix.
  • Prośba o weryfikację urządzenia może się pojawiać co pewien czas.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś korzysta z konta bez Twojej zgody, natychmiast zresetuj hasło. Możesz także wylogować się na wszystkich urządzeniach połączonych z kontem.

03. Korzystanie z serwisu Netflix podczas podróży lub podczas pobytu w innym miejscu

Jeśli podróżujesz lub mieszkasz w kilku różnych miejscach, firma da Ci możliwość korzystania z serwisu w dowolnym miejscu i o każdej porze. Jeśli jesteś właścicielem konta głównego (lub z nim mieszkasz), weryfikacja urządzenia używanego do korzystania z serwisu Netflix nie powinna być konieczna.

Jeśli od dłuższego czasu nie przebywasz w gospodarstwie domowym Netflix, możemy co pewien czas poprosić Cię o zweryfikowanie urządzenia. W ten sposób potwierdzamy, że na tym urządzeniu można korzystać z konta.

04. Wyłączanie weryfikacji urządzenia

Weryfikacja nie będzie wymagana, o ile urządzenie używane do oglądania treści w serwisie Netflix korzysta z połączenia internetowego w gospodarstwie domowym głównego właściciela konta.

Jeśli konto Netflix jest używane na urządzeniu, które nie jest powiązane z gospodarstwem domowym właściciela konta głównego, urządzenie to będzie musiało zostać zweryfikowane, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix. W ten sposób potwierdzamy, że na tym urządzeniu można korzystać z konta.

05. Jak Netflix wykrywa urządzenia w gospodarstwie domowym

Firma wykorzystuje informacje takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix.

06. Liczba osób, które mogą oglądać treści w tym samym czasie

Każdy plan określa, na ilu urządzeniach można jednocześnie oglądać treści w serwisie Netflix, pod warunkiem że urządzenia te należą do osób z tego samego gospodarstwa domowego.

Netflix potwierdził w zeszłym roku, że stracił ponad 200 000 subskrybentów w pierwszym kwartale 2022 roku, a liczby pokazują, że coraz więcej osób nadal migruje na inne platformy streamingowe. Od stycznia 2021 r. do sierpnia 2022 r. udział Netflix w globalnym rynku spadł z 32% do 27%. Więcej na ten temat dowiecie się klikając w ten link.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top