OneTech20.05.2019
Koniec współpracy Google z Huawei. Przyszłe smartfony firmy nie będą już miały dostępu do sklepu Google Play, Google Maps i innych usług

Czy to koniec firmy produkującej smartfony Huawei? Sytuacja nie jest zbyt ciekawa – w historii rynku jeszcze nigdy nic takiego się nie wydarzyło.

Google, pod presją dekretu prezydenckiego, który zakazuje Huawei kupowania technologii od amerykańskich firm bez zgody rządu, praktycznie zakazał Chińczykom prawie wszystkiego: najpopularniejszych systemów mobilnych, markowych usług, a nawet banalnych interakcji między pracownikami dwóch korporacji.

Ogromna firma Huawei straciła prawo do Androida nie tylko w USA, ale ogólnie na całym świecie. Z pewnością ucierpią wszyscy użytkownicy smartfonów tej firmy. Dlaczego tak się stało? Powód jest prosty: wielka polityka.

Google twierdzi, że Google Play i aktualizacje zabezpieczeń będą nadal działać na istniejących urządzeniach Huawei, ale wszystko zmieni się w przyszłych produktach. Oznacza to, że na obecnych smartfonach Huawei nadal będzie można pobierać aplikacje i otrzymywać aktualizacje „bezpieczeństwa”, ale w przyszłych wersjach Androida nie pojawią się nowe funkcje .

Oprócz Google, Intel, Qualcomm i Broadcom wskazały również, że nie będą już dostarczać swoich procesorów do Huawei . To kolejny śmiertelny cios dla chińskiej firmy, która jest teraz zmuszona do znalezienia nowych dostawców sprzętu dla ważnych komponentów, takich jak procesory i modemy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl