Krzysiek Borek23.02.2018
Ładowarka AirPower trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, ale nie znamy jej ceny

We wrześniu ubiegłego roku oprócz nowych iPhone’ów Apple zaprezentowało coś jeszcze. Amerykanie w końcu wprowadzili bezprzewodowe ładowanie do swoich urządzeń, więc nie omieszkali zapowiedzieć dedykowanej ładowarki – AirPower.

Rynkowy debiut miał nastąpić w tym roku i wygląda na to, że rzeczywiście tak będzie. Wg Japońskiego bloga Macotakara dedykowana ładowarka trafi na półki sklepowe w marcu tego roku, dotyczy to sklepów stacjonarnych Apple i sieci Best Buy. Niestety, ale zabrakło dokładnej daty rozpoczęcia sprzedaży i ceny.

The Apple Post również informowało marcowej premierze AirPower i nowej obudowy ładującej AirPods. Nowsza wersja pozwoli na bezprzewodowe ładowanie słuchawek i będzie dostępna wyłącznie w Apple Store, więc nie powinna się pojawić się w sieci sklepów Best Buy.

Macotakara nie wspomniał nic o nowej obudowie ładującej i Bloomberg również, pomimo ukazania planów Apple związanych z drugą generacją bezprzewodowych słuchawek AirPods.

Cena AirPower jest obecnie owiana mgłą tajemnicy, choć wszystko wskazuje na to, że jej cena może wynieść 199$. Wszystko z powodu pojawienia się ładowarki w jednym z Polskich sklepów, choć nie wydaje mi się, żeby miały one wgląd w cenniki Apple.

Zamierzacie kupić dedykowaną ładowarkę, czy pozostaniecie przy tańszych? Jedyną różnicą między matą ładującą Apple, a tymi firm trzecich jest możliwość ładowania do trzech urządzeń jednocześnie.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek