Krzysiek Borek26.01.2018
LG dostarczy baterie dla nowych modeli iPhone’a X

Plotki o zastosowaniu dwuczęściowej baterii w iPhone X stały się faktem. Wszystko dzięki nowemu typowi płyty głównej, który pozwolił zaoszczędzić miejsce potrzebne do ułożenia drugiej części baterii.

Ponadto taka bateria pozwoliła na zwiększenie pojemności z zachowaniem rozmiarów iPhone’a 7 dla modelu X.

W tym roku będzie lepiej, ponieważ bateria będzie jednoczęściowa, co oznacza, że separator nie będzie potrzebny. Taki obrót sytuacji sprawi, że bateria będzie lżejsza od obecnie stosowanej i jej pojemność nie ulegnie dużym zmianom. Apple zawiązało w tej kwestii współpracę z LG Chem, które jest znane z produkcji tak niecodziennie wyglądających baterii. Właśnie dlatego LG otworzyło fabrykę w Nanjing, która będzie zajmować się produkcją baterii wyłącznie dla iPhone’a.

iPhone z ponad 6 – calowym wyświetlaczem nie dostanie podobnej baterii i użytkownicy będą musieli zadowolić się standardową. Ponadto można również zapomnieć o lepszej płycie głównej i wyświetlaczu OLED.

Zastosowanie pojedynczej baterii L w iPhone X 2-gen sprawi, że będzie można zwiększyć jej pojemność, a według ostatnich doniesień ma ona wynosić 3000 mAh. Taka pojemność powinna pozwolić na pełny dzień użytkowania bez konieczności ładowania baterii drugi raz tego samego dnia.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek