Krzysiek Borek08.05.2018
LG dostarczy niestandardowy wyświetlacz LCD dla iPhone’a?

Apple planuje w tym roku postawić na trzy iPhone’y podobne do obecnie dostępnego modelu X. Jeden z trójki nie dostanie wyświetlacza OLED i jego użytkownicy będą musieli zadowolić się LCD.

W zeszłym roku mówiono, że Apple może zdecydować się na zastosowanie wyświetlacza Full Active, który pozwala zmniejszyć szerokość ramki, ale wygląda na to, że Amerykanie zdecydują się na jaśniejszy panel od LG.

MLCD+ jest obecnie montowany wyłącznie w nieodstępnym jeszcze LG G7 ThinQ, choć oni nazywają ekran Super Bright. Ekran wyprodukowany w technologii MLCD+ używa czterech pod pikseli dla jednego, a nie trzech jak do tej pory. Tradycyjne wyświetlacze dają trzy elementy na jeden piksel i znamy je jako RGB (czerwień, zieleń i niebieski). Po połączeniu lub zastosowaniu jednego z nich wyświetlacz staje się kolorowy, a nie czarno – biały.

MLCD+ dodaje czwarty piksel (biały) umożliwiający zastosowanie wyższej jasności. Początkowo LG stosowało tę technologię wyłącznie w swoich telewizorach.

M+ is the result of the transition to 4K/UHD and the need to reduce the cost related to the backlight to bring to market affordable 4K TVs. The addition of a white sub-pixel improves the light transmittance rate to 8%. Assume the same brightness target of say 1000 cd/m2 on a 4K/UHD TV, M+ translates to lower backlight costs by reducing the number of LEDs and/or optical films compared to a panel that uses a RGB stripe configuration […]

When the screen is mostly white, like my screen at the moment, the white pixels are used to make it brighter without using more power. The white sub-pixel also increases the difference in brightness between pixels to enhance image sharpness.

W tym momencie wykorzystanie wyświetlaczy MLCD+ przez Apple to czyste spekulacje i ciężko stwierdzić czy gigant z Cupertino rzeczywiście na nie postawi.

At the end of the day, LG is a known Apple supplier for iDevice displays and their new MLCD displays seem to be a clear leap forward for LCD displays in terms of brightness and battery life – features that would make Apple’s new 6.1″ iPhone model launching later this year more appealing.

Could these new MLCD displays make it to the new LCD based 6.1″ iPhone in 2018?

Grzechem głównym tradycyjnego wyświetlacza LCD są specjalne połączenia potrzebne na każdym z czterech rogów, co uniemożliwia wprowadzenie wąskich ramek wokół wyświetlacza. Jeżeli najtańszy iPhone ma przypominać model X, Amerykanie powinni sięgnąć po nowe technologie w przeciwnym wypadku w dolnej i górnej części pojawią się czarne pasy potrzebne do umieszczenia łączeń ekranu po rogach.

Ponadto najtańszy model zostanie pozbawiony 3D Touch, co pozwoli na obniżenie jego ceny w porównaniu do modeli z wyświetlaczami OLED.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek