Krzysiek Borek09.01.2018
LG dostarczy podzespoły do Face ID dla iPada Pro, iPhone’a X i iPhone’a X Plus

Apple planuje niemałą inwestycję w LG Innotek, które będzie w tym roku odpowiedzialne za dostarczenie podzespołów potrzebnych do działania Face ID.

W tym roku rozbudowany system rozpoznawania twarzy użytkownika powinien pojawić się w iPadzie Pro i obu (prawdopodobnie) wariantach iPhone’a X.

Wg źródeł bliskich Apple inwestycja ma wyniesć 820 milionów $, które zostaną przeznaczone na produkcję czujników 3D, kamer i wielu innych komponentów potrzebnych do Face ID. Czujniki 3D i projektor kropek są niezbędnymi częściami sprawiającymi, że użytkownicy mogą korzystać z Face ID lub Animoji.

Ming Chi Kuo uważa, że inwestycja ma na celu umieszczenie kamery TrueDepth w obu iPhone’each X i nowym, mniejszym modelu. Może to oznaczać całkowite porzucenie czytnika linii papilarnych na rzecz rozpoznawania twarzy. Zmiany mogą również dotknąć iPada Pro, o czym wspomniał Mark Gurman z Bloomberga.

Inwestycja powinna pomóc Apple w dostarczeniu większej ilości potrzebnych komponentów. W końcu Amerykanie mogą planować umieszczenie nowego systemu weryfikacji użytkownika w większej gamie produktów. Właśnie dlatego nie mogą sobie pozwolić na braki w komponentach, które miały miejsce w tym roku przy okazji wydania iPhone’a X.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek