Krzysiek Borek29.09.2019
LG rozpoczęło aktualizację telewizorów z serii UM7X

LG niedawno zapowiedziało wprowadzenie AirPlay 2 do swoich smart TV, tak się składa, że właśnie rozpoczęto aktualizację webOS i na modelu 43UM7390PLC wspomniana funkcja jest już dostępna.

Przedwczoraj telewizor, którego obecnie używam głównie do grania na konsolach (PS4 Pro i Xbox One S) otrzymał aktualizację webOS. Dzień po aktualizacji pojawiło się powiadomienie, że mogę przesyłać
zawartość z iPhone’a lub iPada na telewizor.

Udało mi się nawet sprawdzić funkcję, ponieważ chciałem sprawdzić czy rzeczywiście działa. Udało mi się wysłać odtwarzaną muzykę bezpośrednio na telewizor. Ważne, żeby oba urządzenia były w tej samej sieci WiFi.

Dźwięk przesyła się bez konieczności używania Apple TV, poza tym aktualizacja wprowadza również wsparcie dla HomeKit, ale tej funkcji jeszcze nie sprawdziłem.

Dodanie wsparcia dla HomeKit oznacza, że użytkownicy mogą sterować telewizorem za pomocą Siri, ale wszystkie komendy trzeba wydawać w języku angielskim, bo asystent głosowy Apple nie zna polskiego.

Aktualizację dostała nie tylko wspomniana przeze mnie seria telewizorów, ponieważ jest więcej modeli zgodnych z AirPlay 2.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS