Krzysiek Borek04.01.2018
LG zajmie się dostawą wyświetlaczy dla iPhone’a X Plus?

Obecnym dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone’a X jest wyłącznie Samsung, a LG jest odpowiedzialne za ekrany LCD dla iPhone’a 8/8 Plus.

Jednak w tym roku sytuacja może ulec zmianie i prawdopodobnie LG zajmie się dostawą wyświetlaczy dla wyższego modelu.

Wszystko za sprawą prawdopodobnego zawarcia umowy między LG, a Apple. Dzięki niej LG Display miałoby wyprodukować 15 milionów ekranów OLED dla wszystkich modeli iPhone’a zaplanowanych na ten rok. Informacja pojawiła się pierwotnie w Electronic Times i wynika z niej, że Koreański producent powinien zająć się produkcją ekranów dla większego modelu X.

iPhone X Plus powinien pojawić się na półkach sklepowych pod koniec tego roku wraz z nową generacją standardowego modelu X. Wg ostatnich doniesień model z Plusem ma mieć 6,5 – calowy wyświetlacz. LG Display dostarczy do niego wyświetlacze, a mniejszy model padnie łupem Samsunga.

Mam obawy w związku z LG, ponieważ są odpowiedzialni za nienajlepszy wyświetlacz będący częścią Google Pixel 2 XL. Zastosowany w Pixelu 2 XL wyświetlacz cierpi na wiele wad i dziwi mnie wybór LG Display. Być może w przypadku iPhone’a Koreańczycy się przyłożą, ale ciężko to obecnie stwierdzić.

Pamiętajcie, że każdy wyświetlacz OLED jest podatny na wypalanie i lekką zmianę kolorów, gdy patrzymy na ekran pod różnymi kątami. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnie poczynania LG Display nie należą do najlepszych. Na szczęście zaprojektowany przez Apple wyświetlacz jest mniej podatny na wspomniane problemy, a za jego produkcję w całości odpowiedzialny był Samsung.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek