lifi

Li-Fi. To przyszły zamiennik Wi-Fi?

Li-Fi to przyszły zamiennik Wi-Fi? Co to takiego? Jak działa i jakie smartfony obsługują ten standard bezprzewodowej transmisji danych?

Sieci Wi-Fi jak zapewne wiecie są często przeciążone, co prowadzi do spadku prędkości połączenia, awarii oraz problemów z połączeniem urządzeń z Wi-Fi. Li-Fi, nowy standard bezprzewodowej transmisji danych, który bazuje nie na częstotliwościach radiowych, ale na podczerwieni, więc jest pozbawiony tej wady.

Li-Fi istnieje już od około 12 lat, jednak niektóre cechy tej technologii uniemożliwiają jej prawdziwe rozpowszechnienie. Na targach MWC 2023 firma pureLiFi starała się popularnie wytłumaczyć korzyści płynące z Li-Fi i pokazała prototypy urządzeń obsługujących tę technologię.

Router Li-Fi

Li-Fi. To przyszły zamiennik Wi-Fi? ciekawostki smartfon z li-fi, router z li-fi, li-fi technology ppt, li-fi router, li-fi cena, Li-Fi, li fi full form, jak działa co to jest Li-Fi, co to jest Li-Fi  Li-Fi to przyszły zamiennik Wi-Fi? Co to takiego? Jak działa i jakie smartfony obsługują nowy standard bezprzewodowej transmisji danych? lifi4

Router Li-Fi wygląda jak sześcian z szeregiem miotaczy podczerwieni z lustrami. Firma twierdzi, że idealnie powinien być wbudowany w oświetlenie pokoju na suficie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, router Li-Fi może rozprowadzać Internet ściśle w ścianach domu i uniknąć zatykania powietrza na zewnątrz. To z kolei zmniejszy ryzyko włamania do sieci domowej, ponieważ atakujący nie będzie mógł połączyć się z nią będąc w pewnej odległości od lokalu. Ponadto, prawie niemożliwe jest przeciążenie sieci podczerwieni, co odróżnia ją od sieci radiowej.

Smartfon z obsługą Li-Fi

Li-Fi. To przyszły zamiennik Wi-Fi? ciekawostki smartfon z li-fi, router z li-fi, li-fi technology ppt, li-fi router, li-fi cena, Li-Fi, li fi full form, jak działa co to jest Li-Fi, co to jest Li-Fi  Li-Fi to przyszły zamiennik Wi-Fi? Co to takiego? Jak działa i jakie smartfony obsługują nowy standard bezprzewodowej transmisji danych? lifi5

Prototypowy smartfon obsługujący Li-Fi wygląda jak zwykły smartfon z Androidem, ale ma specjalne anteny do odbioru promieni podczerwieni. Takie urządzenia mogą pracować nie tylko z promieniami bezpośrednimi, ale także z odbiciami od ścian. Firma pureLiFi uważa, że użytkownicy są już przyzwyczajeni do ogromnych modułów kamer, więc przyzwyczają się do wymiarów okna odbiorczego w smartfonie obsługującym Li-Fi. Ponadto, takie smartfony mogą płynnie przełączać się z Li-Fi na Wi-Fi i odwrotnie, w razie potrzeby.

Ostatecznym celem popularyzatorów Li-Fi jest zastąpienie Wi-Fi, Ai-Fi i 5G oraz uwolnienie pasma częstotliwości radiowych w miejscach, gdzie różne urządzenia są zatłoczone. Skorzystają na tym właściciele urządzeń, którzy będą mogli korzystać z szybkiego i stabilnego łącza w hostelach, hotelach, wieżowcach i dworcach kolejowych. Dzięki Li-Fi, można zwiększyć prędkość i stabilność połączenia bez obaw o przeciążenie sieci.

Czytaj także:
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top