Krzysiek Borek26.12.2017
LiberiOS 11.1.2 – Jailbreak iOS 11 / 11.1.2 został wydany

Jonathan Levin stanął na wysokości zadania i wydał dzisiaj częściowy Jailbreak dla iOS 11.x.x.

Problem w tym, że w przypadku LiberiOS będziemy zmuszeni uruchamiać aplikację i wprowadzać urządzenie w tryb odblokowania iOS po każdym ponownym uruchomieniu lub rozładowaniu baterii.

Musimy uważać, ponieważ Jailbreak rzeczywiście daje pełen dostęp do roota i SSH, ale Cydia na razie nie działa. Wszystko za sprawą braku kompatybilności z iOS 11.x.x, ale Saurik pracuje już nad nową wersją. Substrate również nie działa, więc na razie można zapomnieć i instalacji ulubionych wtyczek.

LiberiOS jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Apple wyposażonymi w 64-bitowy układ scalony i iOS od 11 do 11.1.2, co sprawia, że wyższe wersje nie są obsługiwane. Oficjalnie nie będziecie w stanie przywrócić starszej wersji oprogramowania, mając obecnie 11.2.

Wymagania do działania i instalacji

 • kompatybilne urządzenie mobilne
 • iOS od 11 do 11.1.2
 • LiberiOS
 • Cydia Impactor
 • najnowsza wersja iTunes
 • komputer z macOS lub Windows

Jak wykonać Jailbreak

 1. Pobieramy LiberiOS stąd.
 2. Pobieramy Cydia Impactor.
 3. Podłączamy iPhone, iPada lub iPoda do komputera i włączamy iTunes. Wykonujemy kopię zapasową danych i przystępujemy do włączenia Cydia Impactor.
 4. Przeciągamy i upuszczamy plik LiberiOS na okno programu i czekamy aż aplikacja zainstaluje program do wykonania Jailbreak.
 5. Akceptujemy profil upoważniający nas do korzystania z aplikacji LiberiOS.
 6. Przechodzimy do ekranu głównego urządzenia, włączamy LiberiOS i stukamy na Do It.
 7. Czekamy aż operacja zostanie zakończona i cieszymy się odblokowanym systemem operacyjnym.

Pamiętajcie, że to niepełny Jailbreak, więc po każdym rozładowaniu baterii lub ponownym uruchomieniu trzeba od nowa wprowadzić urządzenie w tryb Jailbreak. Wtedy wystarczy uruchomić aplikację i postępować wg punktu szóstego. Miejcie również na uwadze to, że aplikacja LiberiOS ma 7 – dniowy certyfikat, więc po tygodniu od instalacji będziecie musieli po raz kolejny zainstalować program za pomocą Cydia Impactor.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek