Krzysiek Borek07.08.2018
Logitech we współpracy z Apple wydał dedykowaną ładowarkę indukcyjną

Indukcyjne ładowanie to nowość w świecie Apple wprowadzona dzięki iPhone’om 8, 8 Plus i X. Każde z wymienionych urządzeń jest zgodne ze standardem Qi, więc teoretycznie każda indukcyjna ładowarka zgodna ze standardem je naładuje.

Nie zmienia to faktu, że często pojawiają się dedykowane ładowarki, a jedną z najnowszych jest Powered Wireless Stand od Logitech.

Nową ładowarkę bez problemów możemy postawić, ponieważ pełni również rolę stojaka na urządzenie. Dzięki temu nie będzie problemów z używaniem Face ID lub przeglądaniem nieodczytanych powiadomień bezpośrednio z ekranu blokady, gdy zajdzie taka potrzeba.

Co odróżnia Logitech Powered Wireless Stand od reszty? Po pierwsze wspiera tryb poziomy, więc podczas ładowania możemy bez problemów oglądać filmy, a po drugie wspiera ładowanie z dowolnym punkcie stojaka, więc nie musimy idealnie układać urządzenia na ładowarce.

Producent zapewnia, że Powered Wireless Stand jest w stanie szybko naładować (7,5W) kompatybilne z nim iPhone’y, do których zaliczamy obydwa warianty ósemki i X. Na szczęście ładowarka obsługuje też inne urządzenia zgodne ze standardem Qi, ale w ich przypadku maksymalne ładowanie to 5W.

Produkt będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu w jednym wariancie kolorystycznym (białym), a jego cena wynosi 69,99$. Początkowo będziecie mogli zamówić ładowarkę wyłącznie na stronie producenta, a później pojawi się w sklepach Apple.

Wprowadzenie kolejnej dedykowanej ładowarki z pewnością nie pokrzyżuje planów Amerykanów na wprowadzenie AirPower, mam nadzieję, że nastąpi to w tym roku. Z drugiej strony nie mam iPhone’a, którego mogę ładować bezprzewodowo, ale rok opóźnienia to zdecydowanie za długo.

Źródło: https://www.macrumors.com/2018/08/07/logitech-apple-powered-wireless-charger-iphone-x/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek