Krzysiek Borek28.03.2018
Logitech we współpracy z Apple zaprezentował nową klawiaturę i rysik dla iPada

Wczorajsza konferencja Apple oprócz nowego iPada i dedykowanego mu oprogramowania przyniosła zupełnie nowe akcesoria.

Ich autorem jest Logitech i zainteresowani uczniowie będą mogli kupić Crayon Stylus i klawiaturę Rugged Combo 2.

Crayon Stylus jest podobny do Apple Pencil, a jego cena wynosi zaledwie 49$, co stanowi połowę ceny rysika sprzedawanego przez Apple. Warto dodać, że produkt Logitecha jest kompatybilny wyłącznie z iPadem 6gen (2018) i żaden inny model go nie obsłuży.

Produkt Logitecha jest kompatybilny z oprogramowaniem edukacyjnym i pakietem iWork. Widać, że Crayon jest zdecydowanie szerszy od rysika giganta z Cupertino, co na pewno pozytywnie wpływa na jego chwyt i użytkowanie. Wbudowana bateria pozwala na 8 godzin użytkowania, a interesującym dodatkiem mogą być części skierowane do młodszych uczniów. Logitech postanowił dodać odporną na odkształcenia końcówkę i gumową nakładkę.

Dedykowana klawiatura Rugged Combo 2 jest droższa, bo kosztuje 99,99$ i powinna być odporna na trudy życia codziennego w szkołach lub na uczelniach. Właśnie dlatego zdecydowano się na dodanie powłoki chroniącej wyświetlacz i miejsca na zakotwiczenie rysika tego samego producenta.

Część z klawiaturą jest odczepiana, więc możemy ją odczepić w dowolnym dla nas momencie. Klawiatura jest zasilana przez iPada, a ponadto nie zapomniano o odporności na zachlapania i upadki. Pierwsza generacja dedykowanej klawiatury pojawiły się podczas premiery iPada 5gen w zeszłym roku.

Nowe akcesoria Logitecha będą dostępne wyłącznie dla uczniów w Stanach Zjednoczonych od wakacji bieżącego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek