Luka w Safari 15 zostanie naprawiona w kolejnej wersji iOS i macOS ciekawostki   W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o luce IndexedDB API w Safari 15, która zapewnia stronom trzecim dostęp do historii przeglądarki i konta Google. Apple przygotowało już poprawkę. safari 1300x700

Luka w Safari 15 zostanie naprawiona w kolejnej wersji iOS i macOS

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o luce IndexedDB API w Safari 15, która zapewnia stronom trzecim dostęp do historii przeglądarki i konta Google. Apple przygotowało już poprawkę.

Zmiany w kodzie WebKit pojawiły się już na GitHubie, ale Apple udostępni użytkownikom poprawkę w kolejnej aktualizacji macOS Monterey, iOS 15 i iPadOS 15.

Luka w Safari 15 zostanie naprawiona w kolejnej wersji iOS i macOS ciekawostki   W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o luce IndexedDB API w Safari 15, która zapewnia stronom trzecim dostęp do historii przeglądarki i konta Google. Apple przygotowało już poprawkę. iOS15 1 1

Badacze bezpieczeństwa z FingerprintJS stworzyli witrynę z demonstracją „na żywo” luki. Warto zauważyć, że błąd IndexedDB nie dotyczy Safari 14 dla macOS, iOS 14 i iPadOS 14.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry