Luka w Safari 15 zostanie naprawiona w kolejnej wersji iOS i macOS ciekawostki   W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o luce IndexedDB API w Safari 15, która zapewnia stronom trzecim dostęp do historii przeglądarki i konta Google. Apple przygotowało już poprawkę. safari 1300x700

Luka w Safari 15 zostanie naprawiona w kolejnej wersji iOS i macOS

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o luce IndexedDB API w Safari 15, która zapewnia stronom trzecim dostęp do historii przeglądarki i konta Google. Apple przygotowało już poprawkę.

Zmiany w kodzie WebKit pojawiły się już na GitHubie, ale Apple udostępni użytkownikom poprawkę w kolejnej aktualizacji macOS Monterey, iOS 15 i iPadOS 15.

Luka w Safari 15 zostanie naprawiona w kolejnej wersji iOS i macOS ciekawostki   W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o luce IndexedDB API w Safari 15, która zapewnia stronom trzecim dostęp do historii przeglądarki i konta Google. Apple przygotowało już poprawkę. iOS15 1 1

Badacze bezpieczeństwa z FingerprintJS stworzyli witrynę z demonstracją „na żywo” luki. Warto zauważyć, że błąd IndexedDB nie dotyczy Safari 14 dla macOS, iOS 14 i iPadOS 14.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry