Krzysiek Borek19.02.2018
Lunatik FLAK – test i recenzja

Zależy wam na łatwej instalacji etui i zachowaniu bezpieczeństwa podczas używania iPhone’a 6 Plus lub 6s Plus? Ostatnio natknąłem się na niezwykłe dwuczęściowe etui Lunatik Flak.

Odkąd go używam ze swoim iPhone’em 6 Plus nie widzę sensu w zakupie dodatkowego.  

Zawartość opakowania

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukaże się jedynie etui i instrukcja nałożenia na iPhone’a 6 Plus. Nie ma nic więcej, więc nie nastawiajcie się na bogaty zestaw.  

Jakość wykonania i użytkowanie

Lunatik FLAK jest dwuczęściowy, bazę stanowi gumowa część, a a zwiększenie odporności na upadki odpowiada poliwęglanowa “zbroja”. Poliwęglanowa część nie będzie miała problemów z ochroną urządzenia podczas upadku i nie tylko. Jak już wspominałem etui jest kompatybilne wyłącznie z iPhone’em 6 Plus lub 6s Plus. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych (czarno – czarne, srebrno – czarne, złoto – czarne, niebieski – czarne i czerwono – czarne).

Uprzedzę wasze pytania związane z poliwęglanową pokrywę i zbieranie przez nią odcisków palców. Powierzchnia jest błyszcząca, więc szybko złapie nasze odciski palców lub smugi, a gumowa część łatwo łapie brud w wycięciach na przyciski i porty. Miejcie to na uwadze, jeśli chcielibyście kupić etui.  

Włożenie iPhone’a do etui nie należy do najcięższych, ale jedynie górna (gumowa) część jest możliwa od odpowiedniego wygięcia. Dopiero wtedy można włożyć telefon do etui i najlepiej go nie wyciągać, ponieważ sprzęt jest wtedy bardzo usztywniony. Nie sądzę, że byłbym w stanie wygiąć obudowę podczas wyciągania, ale lepiej mieć to na uwadze. Wycięcia na aparat, poszczególne przyciski i porty są wykonane w należyty sposób. Jedynym problemem (przynajmniej dla mnie) jest dostęp do przycisku odpowiedzialnego za wyciszenie, leży bardzo głęboko przez co ciężko go przesunąć w jedną z dostępnych pozycji.  

Podejrzewam, że wielu z was korzysta z kabli Lightning firm trzecich. Właśnie z nimi możecie mieć problemy podczas używania Lunatik FLAK, ponieważ maskownice w niektórych przypadkach są zbyt grube i może pojawić się sytuacja z włożeniem kabla do portu Lightning. Na szczęście nie miałem tego problemu z kablem Blitzwolfa i Aukey.  

Producent nie zapomniał również o zabezpieczeniu wyświetlacza. Wszystko za sprawą wystawania gumy ponad niego, więc teoretycznie nie powinniście się wtedy o niego martwić, jednak zawsze warto go zabezpieczyć szkłem hartowanym.  

Lunatik FLAK to jedno z masywniejszych i grubszych etui, ale nie miałem problemów z wkładaniem lub wyciąganiem iPhone’a 6 Plus z kieszeni spodni. Najważniejsze, że jest w stanie ochronić smartfona przed wieloma przeciwnościami losu.  

Podsumowanie

Od dłuższego czasu byłem zainteresowany etui firmy Lunatik, ale dopiero po przyjeździe do Wielkiej Brytanii byłem w stanie kupić jedno z nich. Nie kosztowało mnie wiele (10 funtów + koszty przesyłki).  

W tej cenie otrzymujemy etui, które spokojnie ochroni iPhone’a 6 Plus lub 6s Plus podczas codziennego użytkowania. Dwutonowa wersje kolorystyczne są świetne, pomimo tego, że prywatnie wybrałem czarno – czarny wariant kolorystyczny.  

Problemem może być wycięcie na kabel Lightning, ponieważ niektóre kable mają grubsze maskownice, przez które mogą wystąpić problemy z kompatybilnością kabli. Oprócz tego etui jest warte polecenia i nie pogrubi waszego iPhone’a.  

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek