m2max

M2 Max to potwór! Czip okazał się lepszy od M1 Ultra w jednym z kluczowych testów

Nowa generacja profesjonalnych chipów M2 Pro, a zwłaszcza M2 Max, to strzał w dziesiątkę od Apple. Świadczy o tym seria najnowszych testów. Zobacz je teraz.

Dla przypomnienia dodamy, ze procesory Apple Silikon to nowa generacja procesorów stworzona przez Apple, która zastąpiła dotychczasową architekturę opartą na procesorach firmy Intel. Procesory te zostały zaprojektowane specjalnie dla urządzeń firmy Apple, takich jak MacBooki, iPady oraz Apple Watche.

Jednym z głównych zalet procesorów serii M jest ich wysoka wydajność. Są one znacznie szybsze niż poprzednie generacje procesorów, a także bardziej energooszczędne. Dzięki temu urządzenia z tymi procesorami są w stanie działać dłużej na jednym ładowaniu.

Procesory Apple Silikon także zapewniają lepszą płynność działania i szybsze uruchamianie aplikacji. Są one również zoptymalizowane pod kątem bezpieczeństwa, co pozwala na lepszą ochronę danych użytkownika. Kolejną zaletą procesorów jest ich elastyczność. Apple jest w stanie łatwo dostosowywać ich specyfikacje do różnych urządzeń, co pozwala na uzyskanie lepszych wyników w różnych sytuacjach.

Ogólnie rzecz biorąc, procesory Apple Silikon to rewolucyjna technologia, która znacznie poprawia wydajność i bezpieczeństwo urządzeń firmy Apple. Są one szybsze, bardziej energooszczędne i bardziej elastyczne niż poprzednie generacje procesorów, co pozwala na uzyskanie lepszych wyników podczas pracy z tymi urządzeniami – co widać poniżej.

Z praktycznie wszystkich dotychczasowych testów wydajnościowych najnowsze układy umieszczone w MacBookach Pro i Mac mini radzą sobie więcej niż dobrze. W jednym z testów były nawet w stanie pokonać najpotężniejszy jak do tej pory układ jakim jest Apple Silicon M1 Ultra.

Najnowszy test skupia się na kodowaniu i dekodowaniu wideo ProRes.

Jak widzimy powyżej podczas testu kodowania i dekodowania 15-minutowego wideo ProRes okazało się, że układy M2 Max potrafią wykonać czynność o 7 sekund szybciej niż układ M1 Ultra. W pozostałych testach niestety czip Ultra okazał się lepszy od M2 Max, interesujące jest to, że nie wygrał we wszystkich testach.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top