Mac Studio z chipem M1 Ultra zaprezentowany ciekawostki Mac Studio, komputer Mac Studio, cena Mac Studio, Apple mac studio  Firma poszerza swoją linię urządzeń produkcyjnych przeznaczonych dla profesjonalistów. Mac Studio to najtańsze urządzenie na chipie M1 Max i pierwsze na M1 Ultra. macstidio 5 1300x700

Mac Studio z chipem M1 Ultra zaprezentowany

Firma poszerza swoją linię urządzeń produkcyjnych przeznaczonych dla profesjonalistów. Mac Studio to najtańsze urządzenie na chipie M1 Max i pierwsze na M1 Ultra.

Przecieki na jego temat pojawiły się niecały tydzień przed prezentacją i zostały prawie całkowicie potwierdzone.

Mac Studio to powiekszony mac Mini z procesor M1 Ultra, który jest zbudowany na systemie dwóch M1 Max. Jego przepustowość pamięci wynosi 2,5 TB/s, pozwala na zainstalowanie do 128 GB łącznej pamięci. Procesor ma 20 rdzeni CPU i 64 rdzenie GPU. Komputer jest dwa razy wyższy niż Mac mini, ale ma prawie taką samą długość i szerokość. Rozmiar wynika z systemu chłodzenia.

M1 Ultra

Mac Studio z chipem M1 Ultra zaprezentowany ciekawostki Mac Studio, komputer Mac Studio, cena Mac Studio, Apple mac studio  Firma poszerza swoją linię urządzeń produkcyjnych przeznaczonych dla profesjonalistów. Mac Studio to najtańsze urządzenie na chipie M1 Max i pierwsze na M1 Ultra. macsgtudio 3

Najważniejszym elementem Mac Studio jest układ M1 Ultra, który w zasadzie składa się z dwóch matryc M1 Max połączonych ze sobą za pomocą technologii UltraFusion. Technologia ta zapewnia oszałamiającą przepustowość 2,5 TB/s. Ultra posiada 20-rdzeniowy procesor składający się z 16 wysokowydajnych rdzeni CPU i czterech rdzeni zwiększających wydajność. Procesor ten współpracuje z 64-rdzeniowym procesorem graficznym i 32-rdzeniowym silnikiem neuronowym. Układ może też obsługiwać aż 128 GB pamięci RAM. Firma Apple twierdzi, że M1 Ultra zapewnia lepszą wydajność niż najlepszy procesor dla komputerów stacjonarnych, a jednocześnie zużywa o 100 W mniej energii.

Mac Studio jest najszybszym komputerem Mac w ofercie Apple, a pod względem wydajności procesora jest o 50 procent szybszy od 16-rdzeniowego Maca Pro. Wydajność procesora graficznego jest 3,4 razy większa niż w przypadku 27-calowego komputera iMac i nawet o 80 procent większa niż w przypadku procesora graficznego W6700X w komputerze Mac Pro.

Komputer można skonfigurować z maksymalnie 128 GB pamięci RAM i maksymalnie 8 TB dyskiem SSD, które mogą osiągnąć prędkość 7,4 GB/s. Maszyna może jednocześnie obsługiwać do 4 wyświetlaczy Pro Display XDR. W przypadku łączności bezprzewodowej obsługuje Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0.

Cena w Polsce

Ceny w Polsce rozpoczynają się od blisko 11.000 zł. Urządzenie możecie zamawiać już teraz na stronie Apple – w tym miejscu.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top