Krzysiek Borek03.03.2018
MacBook Air powróci w drugim kwartale tego roku

Ostatnie odświeżenie MacBooka Air miało miejsce podczas zeszłorocznego WWDC, ale wygląda, że w tym roku pojawi się nowy i tańszy model tego notebooka.

Tak przynajmniej uważa Ming Chi Kuo z KGI Securities.

Kuo wierzy, że w tym roku sprzedaż MacBooków wzrośnie o 15%, ale problem w tym, że nie podał, o który model chodzi dokładnie. W tym momencie ciężko stwierdzić, które z nich zaliczą wzrost sprzedaży.

Jak już wspominałem, MacBook Air został odświeżony w 2017 roku podczas WWDC. Apple zaopatrzyło go w wydajniejszy procesor 8GB RAM-u. Obecnie najtańszy wariant modelu Air oferuje 128GB dysk twardy (PCIE), dwu rdzeniowy procesor i5 o taktowaniu 1,8GHz i 8GB pamięci operacyjnej LPDDR3.

Mam nadzieję, że Apple pokusi się i parę nowości, a jedną z milszych byłoby zastosowanie ekranu Retina i wprowadzenie złącz Thunderbolt 3/USB C. Liczę po cichu na zmianę wzornictwa, która niedawno miała miejsce przy okazji wprowadzenia nowych modeli MacBooka Pro.

Na ten moment nie wiemy ile będzie kosztował nowy model, jak będzie wyglądał i czy będzie wydajniejszy od obecnie sprzedawanego.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek